سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
نماینده مجلس شورای اسلامی:
اقدامی مناسب در حل مشکلات اقتصادی از سوی هیئت رئیسه صورت نگرفته است
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه نقدینگی ها باید به سمت تولید و اشتغال سوق داده شود ، گفت: اقدامی در خصوص مشکلات اقتصادی کشور که در خور شان مجلس باشد از سوی هیئت رئیسه و ریاست مجلس صورت نگرفت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام و المسلمین سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به گرانی ها و نوسانات اخیر در بازار ارز و سکه، ابراز داشت: در حل این مشکل دولت می بایست اقدام جدی انجام دهد که در این راه مجلس هم آمادگی دارد به او کمک کند.

وی ادامه داد:برای حل مشکلات اقتصادی و مدیریت بازار باید بصورت فوریت اصلاح ساختار نظام بانکی انجام شود و همچنین دولت باید در جهت دهی مناسب در نقدینگی بازار اقدامات موثری صورت دهد.

نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه بیش از 1500هزار میلیون تومان نقدینگی در دست مردم است، گفت: در نقدینگی باید جهت دهی ها به سمت تولید و اشتغال سوق پیدا کند.

وی اضافه کرد: سازمان های نظارتی باید نظارت جدیدتری داشته و قوه قضائیه با افرادی که دنبال اختلال در نظام اقتصادی هستند محکم برخورد کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به مدیریت ضعیف هیئت رئیسه مجلس، اظهار داشت: بخشی از این مسئله درست است و تاکنون از سوی هیئت رئیسه و ریاست مجلس آن اقدامی که در خور و شان مجلس است صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: هیئت رئیسه مجلس در همان روز های اول بهتر از این ها می توانستند عمل کنند که در شان مجلس شورای اسلامی باشد.

حجت الاسلام حسینی کیا به برخی اقداماتی که هیئت رئیسه می توانست در مدت زمان کوتاه انجام دهد اشاره کرد و گفت: رئیس مجلس و هیئت رئیسه می توانستند هرچه سریعتر در همان ابتدا وزرایی که ناکارآمد هستند را استیضاح کنند و یا در اصلاح نظام بانکی وارد شوند.

وی بیان داشت: همچنین هیئت رئیسه می توانست بصورت موردی برای برخورد با اخلال گران نظام اقتصادی قوانینی را ایجاد کند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : اقتصاد , مجلس ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .