سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
توصیف جدید رهبر معظم انقلاب درباره شعر شاملو
قم فردا: در خلال یک گفتگوی بلند با یوسفعلی میرشکاک، او به نکته‌ای از آخرین جلسه شعر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شاملو اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، گفتگو با یوسفعلی میرشکاک، همیشه با حاشیه‌های فراوانی همراه است. روز گذشته در خلال یک گفتگوی بلند چند ساعته خبرنگاران مهر با میرشکاک، او به نکته ناگفته درباره آخرین جلسه رهبرانقلاب با شعرا در ماه رمضان امسال اشاره کرد که انعکاسی نیافته است. 

میرشکاک گفت: در خلال صحبت‌های رهبر انقلاب درباره خصوصیات شعر و ادبیات فارسی، آقا به نکته‌ای درباره عفیفانه بودن و خالی بودن شعر و ادب فارسی از تعابیر بی‌ادبانه در طول تاریخ اشاره کردند و گفتند که شعر و ادب فارسی در طول تاریخ ادبیات، همواره عفیف و پاک باقی مانده است و برخلاف ادبیات برخی از  زبان‌های دیگر که در طول تاریخ به دام شعرگویی‌های رکیک و بی‌ادبانه افتاده‌اند؛ ادبیات فارسی این ویژگی خاص را همواره حفظ کرده است و به این دام نیفتاده است. 

میرشکاک ادامه داد: نکته جالبی که در خلال این صحبت‌های مطرح شد اشاره رهبری به اشعار شاملو در وصف آیدا همسرش بود که به تعبیر رهبر انقلاب اولا همین توصیفات نه در وصف زنان دیگر بوده است که در وصف همسرش بوده است و ثانیا اینکه همین توصیفات نیز حد و مرزی دارد.

میرشکاک انتقادات تندی به منعکس نشدن  این نکته در گزارش‌های این جلسه داشت که در گفتگوی بلند او با مهر منعکس شده است. این گفتگو به زودی منتشر می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : شعر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .