سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
واکنش مردم قم به صحبت های رئیس جمهور
حسن روحانی چند شب قبل به گونه در رسانه ملی با مردم سخن گفت که گویی هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد و همین امر موجب شد که مردم شروع به ساختن طنز های مختلف کنند اما تمام مردم انتظار دارند که مشکلات اقتصادی ، معیشتی و گرانی ها حل شود که هیچ راه حل و سخنی از سوی رئیس جمهور به میان نیامد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سخنرانی شب گذشته رئیس جمهور بازتاب های گسترده ای در جامعه داشت مردم به دلیل وضعیت  نامناسب اقتصادی و گرانی ها و نوسانات در بازار انتظار شنیدن راه حل هایی از سوی رئیس جمهور داشتند اما عملا آنچه روحانی روی آنتن تلوزیون اعلام کرد همگان را متعجب کرد زیرا آنچه رئیس جمهور می گفت با آنچه عملا در حال رخ دادن بود متفاوت بود این مسئله باعث شد تنها سود سخنان رئیس جمهور روحانی داغ شدن طنز میان  مردم باشد که مهم ترین آن این بود که روحانی گویی رئیس جمهور کشور دیگری است و از اوضاع اقتصادی کشور دیگری سخن می گوید، در این خصوص نظر مردم قم را جویا شدیم

محمد گل وردی کارمند 38 ساله بانک در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: رئیس جمهور باید به این مسئله پاسخ می داد آیا قیمت همه آن کالاهایی که به بهانه ارز  و سکه بالا رفت پایین می آید.

وی گفت: من و امثال من که شاید در طول عمرمان نه با ارز کار داریم نه با سکه ،فقط باید گرانی ها را تحمل کنیم؟ چرا باید تاوان این مسئله را بدهیم، سوال دیگری که رییس جمهور باید پاسخ می داد این بود که  چرا این همه سال یارانه ۴۵۵۰۰ تومان مانده است  اما قیمت حامل های انرژی بالا رفته است مردم انتظار شنیدن این صحبت ها را از روحانی داشتند، این همه گرانی شد آیا حقوق کارمند بیچاره هم بالا رفته است؟

بانوی خانه دار قمی  در گفتگو با خبرنگار قم فردا اظهار داشت: بعد از شنیدن صحبت های رئیس جمهور متوجه شدم عامل همه این مشکلات شخص رئیس جمهور است، زندگی برای مردم طبقه پایین خیلی سخت شده است شاید این سختی را سرمایه داران متوجه نشوند.

این بانوی قم افزود: ما مستاجر هستیم و ماهی450هزار تومان اجاره پرداخت می کنیم، قبض های آب ، برق و گاز هم بسیار گران شده است من   دو فرزند دانش آموز دارم  دخلمان با خرجمان جور در نمی آید.

احمدی دانشجوی قمی در این زمینه گفت: سخنان رئیس جمهوری واقعا باعث تعجب بود ، انگار ایشان از وضع اقتصادی کشور با خبر نبودند و از کشور دیگری سخن می گفتند، آنچه مثل روز برای مردم روشن است در صحبت های ایشان انکار می شد اگر واقعا همه مشکلات ایران  را در دستان  آمریکا میبینند چرا ابنقدر تلاش کردند رئیس جمهور ایران شوند مگر نمی گفتند آب خوردن ما با برجام حل می شود پس چرا حل نشد و اوضاع  بدتر هم شد.

غارتگران بیت المال اعدام شوند

وی افزود: بیشتر مشکلات اقتصادی کشور با دستگیری و اعدام غارتگران بیت المال مال حل می شود همه مشکلات کشور ریشه در داخل دارد رهبر انقلاب بارها این مسئله را گوشزد کردند اما دولتمردان گوش شنوا ندارند در نهایت  برجام امضا شد، تحریم ها بیشتر شد، آب و برق جیره بندی شد، کالاهای اساسی گرانتر شد این مسئله دیگر سیاسی نیست مردم دارند از نزدیک این مسائل را لمس مس کنند.

همچنین یک بانوی قمی در این زمینه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ما ساکن یکی از محله های محروم قم هستیم در آمد همسرم در ماه شاید گاهی وقت ها به یک میلیون تومان برسد وگرنه اغلب زیر یک میلیون تومان است،  در این شرایط اقتصادی و با این گرانی ها خیلی تحت فشار هستیم حتی برای خورد و خوراکمان هم پول کم می آوریم اما میدانم راه حل این مشکلات ریختن در خیابان ها و آسیب زدن به مغازه ها و همشهریانمان نیست.

وی گفت: آنهایی که یک زمان در خیابان ها جشن می گرفتند و می گفتند دلار با هزار تومان برابر می شود الان کجا هستند بیایند جواب گو باشند حالا همان ها هستند که می خواهند شلوغ کاری و خرابکاری کنند این معترضین که چنین شعارهایی می دهند از مردم نیستند درد نکشیدند که بدانند اعتراض واقعی یعنی چه.

این بانوی قمی افزود: مردم ما هرگز به رهبر توهین نمی کنند زیرا خوب می دانند که اگر رهبری نبود چه مشکلاتی بیش از این ها گریبان مردم را می گرفت، به نظر من باید یک روز خاص را تعیین کنند و مردم با هدایت و برنامه ریزی شده توسط خود مردم و ارگان های مردمی با آرامش و امنیت راهپیمایی کنند و صدای خودشان را به مسئولان برسانند.

موسوی فعال فرهنگی در خصوص سخنان روحانی اظهار داشت: صحبت های رئیس جمهور کامل نبود و همه مسائل را بیان نکرد شرایط فعلی اقتصاد کشور نشان دهنده سوء مدیریت است و این مسئله کاملا مشخص است.

راه حل مشکلات داخلی و استفاده از رهنمون های رهبری است

وی بیان داشت: با توجه به سخنان رهبری در خصوص تعیین کارگروه تخصصی و تلاش شبانه روزی برای برنامه ریزی ، کنترل و هدایت نقدینگی به سوی رونق ملی و تولید ملی برای کاهش بیکاری و شکوفایی اقتصاد و راه اندازی کارخانجات تعطیل دولت کاری انجام نداده است.

این فعال فرهنگی تصریح کرد:  بی توجهی دولت به تولید داخلی باعث شده که نقدینگی افزایش پیدا کند و در نتیجه نقدینگی به بازار سکه و ارز سرازیر شود و عملا بازار اقتصادی سه ماه غیرقابل کنترل و ملتهب شود و نزدیک به شصت تن طلا از خزانه کشور خارج شود رئیس جمهور باید به این مسائل پاسخ می داد.

وی افزود: توجه به بیانات رهبری راه گشا می باشد، عدم توجه به رهنمون های رهبری باعث ایجاد مشکلات در کشور و گستاخی دشمنان داخلی و خارجی می شود مسئله معیشت مردم خیلی مهمتر از مسائل حاشیه ای است که دولت آن را دنبال می کند آسیبی که مشکل اقتصادی به مردم وارد می کند قابل جبران نیست.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .