سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
وزیر ارشاد اسلامی از روزنامه جمهوری اسلامی بازدید کرد+عکس
قم فردا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار، از روزنامه جمهوری اسلامی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از مرکز روابط و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی با حضور در محل روزنامه جمهوری اسلامی، ضمن تبریک روز خبرنگار از بخش‌های مختلف این روزنامه بازدید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید گفت: روزنامه جمهوری اسلامی با آغاز انقلاب اسلامی متولد شده و در مسیر انقلاب تاکنون استمرار داشته است.

وی افزود: روزنامه جمهوری اسلامی با تغییر دولت‌ها و جریان‌های سیاسی موضع خود را تغییر نداده است و در این مسیر، هویت خود را به شکل استمراری حفظ کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: این روزنامه در عین اینکه تحت تاثیر سلیقه‌های مختلف سیاسی قرار نگرفته است، ولی در تحول گرایی به عنوان شاخصه است و در فضای سیاسی به طور مستقل عمل کرده است.

صالحی با تاکید بر وجه فرهنگی روزنامه جمهوری اسلامی افزود: وجه فرهنگی این روزنامه پُررنگ است و تاثیرات قابل توجهی در حوزه فرهنگ و هویت دینی جامعه دارد.

در ادامه حجت الاسلام مهاجری مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی نیز ضمن قدردانی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این روزنامه گفت: مشکلات اقتصادی کشور بر روزنامه‌ها نیز تاثیر گذاشته و امیدوارم تدابیری برای کاغذ مطبوعات و مشکلات مالی آن‌ها اندیشیده شود.

وی افزود: روزنامه‌ها باید نسبت به بسیاری از دستگاه‌های دیگر اولویت‌هایی داشته باشند. سعی کرده‌ایم در این روزنامه به صورت مستقل عمل کنیم و انتقادهایمان سازنده باشد و به افراد بی‌حرمتی نکنیم.

در این بازید همچنین درباره مسائل کاغذ مطبوعات، یارانه رسانه‌ها، بیمه خبرنگاران و ... بحث و گفتگو شد.

در این بازدید حسین انتظامی، دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همایون امیرزاده، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صالحی را همراهی کردند.

در خبری دیگر مربوط به روز خبرنگار، مدیرعامل موسسه خانه کتاب طی پیامی این مناسبت را به اصحاب رسانه، مطبوعات و خبرنگاران به خصوص خبرنگاران حوزه کتاب تبریک گفت.

در پیام نیکنام حسینی پور آمده است: ۱۷ مرداد پاسداشت تلاشگران عرصه خبر و رسانه، خبرنگاران، خانواده بزرگ مطبوعات و جامعه اطلاع رسانی به عنوان انسان‌هایی آگاه است که با قلم در سرزمین آگاهی قلم و قدم می‌زنند و با نقد منصفانه و با ثبت واقعیات دغدغه‌های جامعه خویش را قلم زده و به تصویر می‌کشند.

در این بین خبرنگاران حوزه کتاب با برافروختن چراغ اطلاع ‌رسانی، تحلیل، معرفی و انعکاس رویدادهای حوزه کتاب نه تنها در مسیر اطلاع‌رسانی و نقد برنامه‌ها و فعالیت‌های جاری بلکه در سیاستگذاری‌های کلان فرهنگی در بلندمدت همواره مؤثر بوده و همچنان تأثیرگذار خواهند بود.

تلاشگرانی که با قلم رسای خویش در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در رسانه‌های ارزشمند خود گام بر می‌دارند و نقش بی بدیل و موثر  آنان در حوزه فرهنگ و کتاب هیچ گاه از ذهن‌ها پاک نخواهد شد. جامعه فرهنگی کشور نیز همواره موفقیت  فرهنگی خود را مرهون همراهی شما خبرنگاران صدیق، پرتلاش و دلسوز می‌داند.

اینجانب ۱۷ مرداد، سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار را به اهالی رسانه، پرچم داران آگاهی و اطلاع رسانی، تبریک و تهنیت می‌گویم.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : رسانه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .