سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
امروز ضروریات مردم در دستور کار مجلس نیست/عملکرد ضعیف مجلس به دلیل مدیریت ضعیف هیئت رئیسه است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه عملکرد ضعیف مجلس به دلیل مدیریت ضعیف هیئت رئیسه است، گفت: امروز ضروریات مردم در دستور کار مجلس نیست و طرح ها و لوایحی که وارد صحن می شود اصل نیاز مردم نمی باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به وظیفه مجلس  در خصوص مشکلات اخیر اقتصادی در کشور، اظهار داشت: متاسفانه مجلس در این زمینه نقش موثری نداشته است.

وی ادامه داد: امروز مسائلی که در دستور کار مجلس قرار دارد تاثیر بسزایی در جامعه ندارد و مشکلی از مشکلات مردم را حل نخواهد کرد.

نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه امروز ضروریات مردم در دستور کار مجلس نیست، گفت: طرح ها و لوایحی که به صحن مجلس وارد می شود با این اوضاع اقتصادی، اصل نیاز مردم نیست.

وی بیان داشت: هیئت رئیسه مجلس می توانست در موضوعات ارز، سکه، مسکن، طلا و... کارشناسان دانشگاهی و بازاری را دور هم جمع می کرد و از آن یک بسته اقتصادی مناسب برای کشور خروجی می گرفت و سپس آن را به تیم اقتصادی دولت معرفی می کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه امروز مجلس آن رسالت اصلی خود را انجام نمی دهد، عنوان داشت: در حال حاضر مجلس اقدام جدی در حل مشکلات اقتصادی کشور ندارد و می توان گفت مجلس آن رسالت اصلی خود را انجام نمی دهد.

وی بیان داشت: رئیس مجلس و بعضی از مسئولین در مجلس هم شاید این گونه تلقی می کنند که ما به این مسائل ورود نکنیم تا دولت تقصیر ها را گردن ما نیاندازد.

ذوالنور با اشاره به اینکه عملکرد ضعیف مجلس به دلیل مدیریت ضعیف هیئت رئیسه است، تاکید کرد: من 90درصد مشکل را به هیئت رئیسه معطوف می دانم یعنی هیئت رئیسه است که جهت و خط کاری مجلس را باید تعیین کند و کمیسیون ها را در  راستای خط اثربخش فعال کند.

وی ادامه داد: هیئت رئیسه باید موارد غیر ضرور را از دستور کار مجلس خارج کند و اگر لازم است شیفت کار مجلس را اضافه کند.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .