چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
حل مشکلات امروز نیازمند یک حرکت نهضتی است
فعال اجتماعی و مذهبی، حل مشکلات امروز کشور را نیازمند یک حرکت نهضتی و عظیم مردمی دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حاج حسین یکتا پیش از ظهر امروز در نهمین همایش هیات های محوری و برگزیده کشور در مجتمع یاوران مهدی(عج) گفت: دشمنان روی مسایل و مشکلات مردم متمرکز شده اند و به دنبال استفاده از این مسایل برای به چالش کشیدن کشور هستند ولی متاسفانه هنوز برنامه منسجمی برای رفع این مشکلات انجام نشده است.
وی با اشاره به گسترده تر شدن جامعه هیات های مذهبی در کشور افزود: امروزه یک لشکر بزرگ فرهنگی در کشور ایجاد شده است؛ از دیگر سوی مشکلات و غصه های مردم نیز وجود دارد؛ ولی اینکه هنوز عزمی برای حل مشکلات مردم جزم نشده است؛ مردم در مستند روایت مردم می گفتند که احساس می کنیم که عزمی در مسئولان برای حل مشکلات ما وجود ندارد.
این فعال مذهبی و جهادی بیان کرد: در این مستند به این نتیجه رسیدیم که مردم در میان این بازار ملتهب وقتی حس می کردند که کسی برای کمک به آنها آمده است استقبال می کردند و حتی کوچکترین بی احترامی انجام نشد؛ حتی وقتی این مستند از تلوزیون پخش شد ،احترام ها بیشتر شد؛ پس این مساله نشان می دهد که اگر به دنبال مشکلات مردم باشیم مردم نیز همراهی می کنند.
یکتا اظهارکرد: بسیاری از مشکلات مردم با جمع های مردمی و جهادی و رویکرد جهادی و همگرایانه حل می شود؛ در اینجا باید یک کار بزرگ نهضتی انجام داد؛ فعالیت های ان جی اویی و ... در این فضا جواب نمی دهد و باید به دنبال کارهای نهضتی برویم؛ به این معنی که هر کسی باید در مقابل هیأت خود یک چهارپایه ایجاد کند و به دنبال مشکلات مردم باشد؛ در این زمینه می توان طرح هایی مثل پنجشنبه های حسینی و حل یک مشکل در محله باشیم و در آخر نیز این حرکت را به اربعین ختم کنیم.
راوی دفاع مقدس و اجتماعی بیان کرد: مطالبه گری باید در کنار حل مشکلات مردم باشد؛ مطالبه گری هدف ما نیست بلکه باید مسایل را نیز حل کرد؛ بسیاری از اوقات باید به جای کارهای به ظاهر بزرگ وقت خود را صرف کارهای کوچکی که ممکن است زندگی یک خانواده را از هم بپاشد کنیم.
وی افزود: زلزله سرپل زهاب با همه سختی و بزرگی اش که هزار روستا را تخریب کرد و 50هزار خانه را از بین برد ثابت نمود که اگر همه هیاتی ها و جنبشی ها در کنار هم قرار بگیرند و امر ولی را اطاعت کنند می توانند کارهای بزرگی انجام دهند.
این فعال مذهبی و جهادی بیان کرد: بعثت انقلاب، چهل سالگی انقلاب است و دشمنان برای این بعثت نقشه ها کشیده اند؛ دشمنان به دنبال انسداد انفجار انقلابی هستند؛ این فشارها به دنبال انسداد پیش از انفجار است و سخنان رهبری و تحولات نیز چنین نمی نمایاند که دشمن به سختی از این انفجار انقلابی ترسیده است.
یکتا اظهارکرد: رهبری دل های مردم را با سخنان چند روش پیش آرام کردند که خبر خوبی به رغم همه این فشارها در راه است ولی باید مواظب باشیم که کسانی که به ظاهر در خط هستند در روز واقعه از خط جابمانند؛ باید زمان شناس باشیم و به وعده الهی امیدوارم باشیم؛ بسیجی واقعی باید به حدی کار کند که به جای خواب از خستگی از هوش بروند.
راوی دفاع مقدس و اجتماعی بیان کرد: مردم باید لذت این انقلاب را در میان این همه سختی ها و مشکلات و فشارهای دشمن ببرند و در این میان هیاتی ها نقش مهمی در این زمینه دارند؛ این جنبش و نهضت به شکلی است که باید به عنوان یک حرکت در جنگ نامتقارن عمل کند؛ باید برای این عرصه آماده باشیم.
وی افزود: مردم آمادگی دارند که دست های خود را به دست ما بدهند؛ آنها برای حل مسایل خود نیز قطعا آماده تر هستند؛ مردم باور دارند که این مشکلات به دست کسی حل نمی شود ولی اگر سازماندهی ها از سوی مذهبی ها انجام شد قطعا خداوند نیز از آنها حمایت می کند و خود مردم به حمایت از خود خواهند پرداخت و مشکلات نیز رفع خواهد شد.
این فعال مذهبی و جهادی بیان کرد: راهیان نور و اعتکاف دشمنان را شکست داد و این حرکات باید در عرصه اجتماعی افزایش یابد؛ این حس بزرگ اجتماعی در این دو عرصه ایجاد شد و باید در زمینه اجتماعی نیز این حس ایجاد شود و یک کار نهضتی حس مساله ای و امیدآفرین در دهه چهارم انقلاب اسلامی انجام شود.
یکتا اظهارکرد: دهه شصتی های حزب اللهی تحصیل کرده باید کار را دست بگیرند و از نا امیدی سخن نگویند؛ آنها الگوی دهه هفتادی و هشتادی ها هستند؛ استعداد نسل های فعلی و بسیار زیاد است و اگر این نهضت به آنها وصل شوند کارهای بزرگی انجام می شود؛ اگر بچه های دهه هشتادی و هفتادی به دهه شصتی های نا امید برخورد کنند راه شان کج خواهند شد؛ جوانان این نسل از ما اصول و نقشه و طرح و عملیات و سبک زندگی می خواهد.

راوی دفاع مقدس بیان کرد: رهبر انقلاب نیز امیدواری ها را بی دلیل مطرح نمی کنند زیرا مسایلی را در این نسل می بیند که چنین مسایلی را مطرح کردند؛ تنها عامل نگرانی ما باید عقب ماندن از اوامر ولی باشد؛ باید با عمل و کار و تلاش و شهادت خود نور این جریان باشیم و به امر ولی عمل کنیم.
وی افزود: برای حل مسایل اجتماعی در دهه چهارم انقلاب باید به شکل نهضتی عمل کرد و هیات ها مهمترین نقش را در این زمینه دارند؛ نباید از مشکلات فعلی و آینده بهراسیم؛ باید مثل شهید علم الهدی باشیم که تنهایی به دل دشمن زد و امروز دلهای عاشق گرد مزار او می گردند؛ اگر مثل او عمل کردیم هیچگاه گم نمی شویم.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .