چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم:
50 درصد کم‌آبیاری فضای سبز در قم وجود دارد
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: درحال حاضر در قم حدود 50 درصد کم‌آبیاری داریم و بسیاری از عرصه های اطراف شهر با کم‌آبیاری مواجه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، پیام جوادیان با بیان اینکه هر گونه درخت و گیاه در قم آب متفاوتی نیاز دارد، تصریح کرد: درحال حاضر در قم حدود 50 درصد کم‌آبیاری داریم و بسیاری از عرصه های اطراف شهر با کم‌آبیاری مواجه هستند و به عنوان مثال درختی که باید 4 روز یکبار آبیاری شود 15 روز یکبار آبیاری می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه دو منبع آبیاری برای آبیاری فضای سبز شهر وجود دارد، خاطرنشان کرد: یکی از این منابع چاه‌ها هستند؛ 13.5 درصد آب مورد نیاز فضای سبز از آب شرب تامین می‌شود.
جوادیان با بیان اینکه در سال 96 حدود 2.3 میلیون مترمکعب آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده شده است، افزود: شهرداری طبق تعرفه مشخص شده برای دیگر شهروندان هزینه این آب شرب را پرداخت کرده است.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری برای هر مترمکعب آب شرب هزار و 300 تومان به شرکت آب و فاضلاب پرداخت می‌کند، افزود: در سال‌های 94 و 95 بالغ بر 200 لیتر در ثانیه نیاز به آب شرب را کم کردیم اما بابت این کسر، چاه به شهرداری داده نشده است و همین مساله موجب کم‌آبیاری شده است.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .