چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
رونمایی کتاب سرداران اطلاعات-عملیات لشکر 27
قم فردا: مراسم رونمایی از کتاب زندگی‌نامه سردار شهید محمد مرادی و سردار شهید اصغر انصاری از فرماندهان اطلاعات-عملیات لشکر ۲۷ برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،   مراسم رونمایی از دو عنوان کتاب «خاکستر و ققنوس» و «شاعر دشت و هور» که توسط انتشارات نشر 27 بعثت به چاپ رسیده است, عصر دیروز یکشنبه 28 مرداد97 در مرکز تبادل کتاب برگزار شد.

در این مراسم محافظت‌کار، همرزم شهید محمد مرادی که روایت زندگی‌نامه او در کتاب «خاکستر ققنوس» به چاپ رسیده است، در سخنانی لحظات زندگی اش با شهید مرادی بوده را بسیار قیمتی خواند و گفت: او کسی بود که وقتی مجروح شد و خواستند در ارتفاعات کانی‌مانگا به عقب برگردانندش، گفته بود باید همه مجروحان به عقب بازگردانده شوند و همین باعث شد که او در آن منطقه به شهادت برسد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: هنگامی که می‌خواهیم درباره محمد مرادی سخن بگوییم، باید یادمان باشد که می‌خواهیم از کسی صحبت کنیم که همتراز شهید همت است. او کسی بود که جرأت کرد به فرمانده لشکرش بگوید که نمی‌شود در منطقه‌ای عملیات انجام داد یا شهید صیاد شیرازی خودش تنها به دیدارش می‌آمد و در رابطه با عملیات، انتقال اطلاعات می‌کردند.

همرزم شهید مرادی گفت: به مدت 10 سال منتظر بازگشت او بودیم و اصلا شک نمی‌کردیم که اسیر شده است. می‌دانستیم که به شهادت رسیده است. پس از بازگشت پیکر محمد، او را در کنار مزار شهید آوینی به خاک سپردند.

سپس شیرازی، جانشین سردار شهید محمد مرادی از فرماندهان اطلاعات عملیات لشگر 27 محمد رسول‌الله در سخنانی گفت: شهادت حق محمد بود. او همواره در محورهای سخت مأموریت انجام می‌داد و بسیار به نیروهایش توجه می‌کرد؛ به‌گونه‌ای که در یکی از عملیات‌ها گفته بود تا خودم برای شناسایی منطقه نروم، نمی‌توانم 300 نفر بسیجی را به جایی منتقل کنم که تا به حال خودم آنجا نبودم. منظور محمد منطقه بَمبُو بود. او همیشه پای کار بود و برای لشکر یکی از ستون‌های اطلاعات و عملیات محسوب می‌شد.

احسان احمدی خاوه نویسنده کتاب «خاکستر و ققنوس» نیز در سخنانی گفت: کار اصلی را شهدا انجام داده‌اند و ما نویسندگان تنها راوی کار آنها هستیم.اگر به لحاظ فرهنگی و اجتماعی اوضاع نابسامان است، باید به شهدا و فرهنگی که در آن دوران بود، رجوع کنیم تا بار دیگر انسجام و مسئولیت‌پذیری در جامعه شکل بگیرد. ما باید از شهدا شجاعت را یاد بگیریم.

در بخش دیگر این مراسم شعبانی، همرزم سردار شهید اصغر انصاری، معاون اطلاعات عملیات لشکر 27 محمد رسول‌الله که کتاب زندگی او با عنوان «شاعر دشت و هور» به چاپ رسیده است، گفت: به گمان اسم این کتاب ناقص است؛ چرا که اصغر در مناطق کوهستانی و ارتفاعات نیز کار اطلاعات و عملیات انجام داده بود.

وی افزود: مظلومیت، کم‌حرفی، توجه به اصل کار و تلاش، باهوشی و معلومات عمومی ویژگی‌های شاخص شهید اصغر انصاری هستند. او در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید و در انجام کارها بسیار بادقت عمل می‌کرد.او رزمنده‌ای بود که تحمل بالایی داشت و مأموریت‌های خاصی را انجام می‌داد.

انتهای پیام/

 

منبع : تسنیم
برچسب ها : دفاع مقدس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .