دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم:
نهاده‌های دامی استان قم با ارز چهار هزار و 200 تومانی تأمین می‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم:نهاده‌های دامی استان قم با ارز چهار هزار و 200 تومانی تأمین می‌شود و کمبودی در استان وجود ندارد و باید نظارت شود تا قیمت‌ها از حد واقعی بالاتر نرود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مهرداد غضنفری در جلسه کارگروه تنظیم بازار که در سالن جلسات امام رضا (ع) فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: بحث گرانی با گران‌فروشی جدا بوده و گرانی را باید در تولیدات حل کرد و به‌صورت حلقه‌های متعدد انجام می‌شود و راهکار مقابله با گرانی به رئیس مجلس ارائه داده شد.

وی با اشاره به‌ضرورت حفظ ثبات قیمت‌ها در مواد پروتئینی افزود: نهاده‌های  دامی استان قم با ارز چهار هزار و 200 تومانی تأمین می‌شود و کمبودی در استان وجود ندارد و باید نظارت شود تا قیمت‌ها از حد واقعی بالاتر نرود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم با تأکید بر حفظ منطقی رابطه عرضه و تقاضا درزمینهٔ مرغ  گفت: برای کنترل قیمت‌ها و ایجاد تعادل در بازار یک‌راه غیر قهری وجود دارد و آن افزایش عرضه است و برای تحقق این امر باید آمار درستی از سرانه مصرف مرغ در استان به دست آید تا بتوان تا حدی مازاد بر نیاز استان مرغ را تأمین کرد.

غضنفری نقدپذیری را یکی از لوازم اصلی در حل مشکلات اقتصادی استان دانست و بیان کرد: وقتی انتقادی به نظرات مسئولان استان وارد می‌شود نباید کسی ناراحت شود، چراکه سعی این کارگروه بر حل مشکلات با استفاده از نظرات کارشناسی شده و در حکم چکش‌کاری است.

وی بابیان اهمیت استفاده از ظرفیت‌های داخلی خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم به این دلیل که بازار قم وابسته به بازارهای کشور است، منفعلانه حرکت کرده و همه امور را به مشکلات کشور حواله دهیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم  منابع انسانی استانداری قم عنوان کرد: وقتی برخی از مراکز فروش، مرغ منجمد را به‌جای مرغ گرم به مردم عرضه می‌کنند این امر غیرقابل‌تحمل بوده و دستگاه‌های نظارتی باید این مسائل را پیگیری کنند.

غضنفری فکر جمعی و اجماع در تصمیم‌گیری را شرط موفقیت در امور دانست و تصریح کرد: هنر مدیریت در این است که در شرایط خاص تصمیم‌گیری مناسب شود و مشارکت مدیران برای غنای تصمیمات بوده و برخی از تصمیمات مشکلات را کم کرده است.

وی ادامه داد: اگر نیازمندی‌های مردم تأمین شود، بازار به سمت مطلوب حرکت می‌کند و ما مسئولان باید در بازار و میان مردم حضورداشته باشیم و با برخورد با متخلفان رسیدگی خود را به مردم اعلام کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم ابراز کرد: امروز رئیس‌جمهور در یک فضای دوستانه در مجلس حضور پیدا کرد و دیگر از جنجال‌های گذشته خبری نبود،امروز در برخی از قیمت‌ها کاهش‌هایی به وجود آمد و ما به دنبال تأمین حقوق همه مردم هستیم.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .