دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
ظرفیت خوبی در قم برای توریست درمانی ایجاد شده است
معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم با بیان اینکه قم به لحاظ گردشگری از شرایط خاصی برخوردار است افزود: ظرفیت خوبی در قم برای توریسم درمانی ایجاد شده است که در این زمینه جهاد دانشگاهی با ایجاد مرکز ناباروری فرصت خوبی را برای گردشگران حوزه توریست درمانی ایجاد کرده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،یونس عالی ‌پور معاون امور زائرین استانداری قم، امروز 7 شهریور ماه 1397 در مراسم افتتاح 15 پروژه حوزه گردشگری، که در هتل راسپینا با حضور معاونان استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی قم و فعالان حوزه گردشگری استان برگزار شد . ضمن تبریک دهه ولایت و فرارسیدن هفته دولت اظهار داشت: باوجود 55هتل موجود در قم طبق مطالعات صورت گرفته  شهرما به  بیش از 25 هزار تخت اقامتی نیاز دارد تا شأن زائر کریمه اهل‌بیت(س) رعایت شود.

او با تأکید بر اینکه استان قم به‌عنوان حرم اهل‌بیت(ع) در راستای توسعه گردشگری مذهبی حرکت می‌کند، افزود: بر اساس آمار سالیانه 25 میلیون زائر وارد استان قم می‌شود که  براساس برنامه آمایش سرزمین وبرنامه ششم توسعه باید این رقم به 50 میلیون نفر در سال برسد، اما سؤالی که پیش می‌آید این است آیا شرایط و زیرساخت‌های لازم برای پذیرایی از این تعداد زائر فراهم است.

معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم با اشاره به وضعیت خانه مسافرهای غیرمجاز استان گفت: مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان باید به‌عنوان نقشه راه خانه مسافرها را ساماندهی کند، البته در این راه‌کار سختی پیش رو دارند اما با یک برنامه‌ریزی منظم و با داشتن راهبرد صحیح می‌توان این مهم را به سرانجام رساند..

او با بیان اینکه 3 معاون استاندار در قم در حوزه گردشگری فعالیت دارند، افزود: همت استانداری بر توسعه گردشگری است چراکه محور توسعه استان قم بر گردشگری بنا گذاشته شده است به همین علت از اهمیت خاصی برخوردار است .

معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم بیان کرد: ستاد تسهیلات زائرین استان قم 11 کمیته دارد که کمیته زیارتی یکی از آن‌ها است، بر اساس کار آماری که از سوی اساتید و دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه قم انجام‌شده طول اقامت زائران در استان 24 ساعت بوده که این عدد در ایام عید سال گذشته 36 ساعت ثبت‌شده است.

عالی پوربا تأکید بر اینکه 55 هتل و هتل‌آپارتمان استان باید 55 نمایشگاه و بخش ارائه محصولات داشته باشد، افزود: بیش از 65 درصد از افرادی که به قم می‌آیند قبلاً هم به این استان به‌قصد زیارت آمده‌اند.

معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم باتاکید برلزوم توجه به ظرفیت های صنایع دستی قم وایجاد بازار فروش گفت: هتل ها مجتمع های گردشگری ایستگاه های راه آهن قم بهترین فرصت برای ایجاد نمایشگاه صنایع دستی است.

او با بیان اینکه صنایع دستی قم در داخل و خارج از کشور متقاضیان خوبی دارد بیان داشت: با تجربه موفقی که از ایجاد نمایشگاه در نبطیه لبنان داشتیم به زودی نمایشگاه  صنایع دستی دیگری در شهر صور برپا خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .