دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
موج محبوبیت ذوالنورنماینده قم در کشور+تصاویر
رفتار و گفتار ذوالنور در جلسه سوال از رئیس جمهور در راستای همان صحبتی بود که رهبر معظم انقلاب داشتند و خود را یک انقلابی دانستند و می تواند این مسئله و پیام را داشته باشد اگر مسئولین انقلابی باشند مورد پذیرش همه مردم جامعه با گرایش ها و نگرش های مختلف خواهند بود که در نهایت به انسجام ملی کمک خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، جلسه سوال از رئیس جمهور که سه شنبه  6شهریور در مجلس برگزار شد هرچه قدر باعث افزایش نارضایتی عموم مردم از جمله آنهایی که به رئیس جمهور رای داده بودند شد از طرفی باعث افزایش محبوبیت و نوع برخورد ذالنور نماینده مردم قم در میان مردم کشور با سلایق گوناگون سیاسی شد.

چه اتفاقی رخ داد که چپ ترین تفکرها هم در اظهارات خود به تایید  مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاسی مجلس شد شاید تنها ترین پاسخ صداقت این نماینده انقلابی بود.

ذوالنور اواخر سال گذشته طرح سوال از رئیس جمهور را به امضای نمایندگان رساند این کار بدون هیاهو و سیاسی کاری انجام شد تلاش های زیادی و لابی های زیادی انجام شد تا نمایندگان امضا کننده سوال از رئیس جمهور از طرح سوال پشیمان شده و امضای خود را پس بگیرند اما ذوالنور با تلاش های شبانه روزی خود و بدون هیچ نگاه سیاسی این طرح را پیش می برد و با نمایندگان گفتگو می کرد تا اینکه 6 شهریور رئیس جمهور برای پاسخ به5 سوال مطرح شده به مجلس آمد.

نوع جواب های رئیس جمهور به شدت سیاسی و غیر واقعی بود که مورد پسند مردم قرار نگرفت گاهی در میان صحبت ها مسائلی را مطرح می کرد که اصلا جواب سوال نمایندگان نبود و سعی در به حاشیه بردن جلسه داشت اما در مقابل نمایندگان سوال کننده با آرامش به سوال هایی که سوال 80میلیون نفر بود می پرداختند.

فقط یک نماینده انقلابی حرف دل80میلیون نفر را می زد

در این میان آرامش و متانت و نوع صحبت های ذوالنور نماینده مردم قم مورد توجه همه مردم قرار گرفت که این واکنش های در فضای مجازی و اینستاگرام نیز یک موج رضایت از نماینده مردم قم به راه انداخت،  ذوالنور نماینده قم اصولا بیشتر از آنکه اهل مصاحبه و انجام اعمال به قولی پوپولیستی باشد بیشتر به انجام وظیفه نمایندگی خود می پردازد که گاهی باعث گلایه خبرنگاران هم می شود که چرا همیشه در دسترس نیستند و مصاحبه نمی کنند اما در نهایت همه خبرنگاران هم می دانند علت این  در دسترس نبودند رسیدگی به وظایف نمایندگی وی است که نتیجه آن نه تنها به نفع مردم قم بلکه به نفع مردم کشور است.

ذوالنور به عنوان یک نماینده با گرایش سیاسی اصولگرای سنتی و انقلابی شناخته می شود هر زمان هر نماینده از هر طیف سیاسی چپ و راست و انقلابی نطقی می کند طیف سیاسی مقابل به وی هجمه وارد می کنند و به آن رنگ و بوی سیاسی می دهند اما در جلسه روز 6 شهریور ذوالنور به واقع یک نماینده انقلابی عمل کرد بدون تعلق خاطر به هیچ گرایش سیاسی فقط حرف دل مردم را زد حرفی که تنها یک نماینده انقلابی می تواند بیان کند و به دل همه مردم بنشیند.

 رفتار و گفتار ذوالنور در جلسه سوال از رئیس جمهور در راستای همان صحبتی بود که رهبر معظم انقلاب داشتند و خود را یک انقلابی دانستند و می تواند این مسئله و پیام را داشته باشد اگر مسئولین انقلابی باشند مورد پذیرش همه مردم جامعه با گرایش ها و نگرش های مختلف خواهند بود که در نهایت به انسجام ملی کمک خواهد کرد.

مردم مدت ها بود از اختلاف های بین دو گروه که حتی در بیان مشکلات اقتصادی کشور پای مسائل سیاسی به بیان می کشیدند خسته شده بودند و شاید دیگر اعتماد کلی در جامعه رو به کمرنگ شدن بود اما ذوالنور در جلسه سوال از رئیس جمهور نشان داد که یک نماینده انقلاب و مردمی می تواند بدون اینکه سیاسی کاری داشته باشد حرف دل مردم را بزند و دغدغه مردم را داشته باشد از این دست نماینده ها در مجلس بیش از اینها نیاز است.

یکی از صحبت های که ذوالنور در مجلس گفت و مورد توجه مردم قرار گرفت این سوال بود که آقای روحانی شما رئیس جمهور سوئیس هستید یا جمهوری اسلامی ایران؟ که حرف یک ملت بود از زبان نماینده قم مطرح شد و نشان میدهد که نماینده قم از اوضاع موجود و واقعیت مشکلات زندگی مردم مطلع است.

همچنین این سوال نکته دیگری داشت  که فاصله بین آماری که دولت ارائه می دهد با آنچه در عمل مردم با آن روبرو هستند تفاوت فاحشی دارد و مردم بیشتر از اینکه فشار اقتصادی و فقیر شدنشان آن ها را آزار می هد انکار این واقعیت از سوی دولتمردانی است که در هنگام تبلیغات انتخاباتی مردم را از اتفاقاتی که در صورت پیروزی رقیب رخ می دهد می ترساندند و حالا آن اتفاقات در سطح بالاتری در حال رخ دادن است از جمله افزایش قیمت دلار که در زمان تبلیغات مردم را از رسیدن دلار به 5 هزار تومان در صورت پیروزی رئیسی می ترساندند و حالا دلار 11هزار تومان شده مسئله بی سابقه که به شدت زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد.

بخشی از واکنش های مردمی به صحبت های ذوالنور در جلسه سوال از رئیس جمهور

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .