دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
آیت الله علیرضا اعرافی:
ایران در مبارزه با تروریسم پیشگام بوده و به پیمان‌‌ها پایبند است
آیت الله علیرضا اعرافی بیان کرد: با اشاره به اینکه ایران در مبارزه با تروریسم پیشگام بوده و به پیمان‌‌ها پایبند است، گفت: ملت ایران به ترامپ و اطرافیانش می گویند به فضل الهی در برابر همه توطئه‌‌های شما خواهد ایستاد؛ شما طعم تلخ شکست را خواهد چشید و ملت نیز بر مشکلات فائق می آیند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به اینکه همه نعمت‌‌های عالم وسیله برای امتحان بشریت است، بیان کرد: یکی از نعمت‌‌هایی که می تواند منجر به سعادت ابدی و اخروی شود فرزندان سالم و خانواده سالم است.

وی با اشاره به اینکه اعمال بشر همه در پیشگاه خداوند باقی می ماند، یادآور شد: اگر کسی خط انحرافی ایجاد کرد تا زمانی که آن خط انحرافی ادامه پیدا کند در گناه آن شریک است.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه تربیت اولاد خوب صدقه جاریه است، اضافه کرد: تربیت فرزندان صالح همانند بسیاری از امور دیگر دارای پاداش جاری و ادامه دار است.

وی با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر خم بیان کرد: غدیر وحدت آفرین و پرشکوه به عنوان عید بزرگ الهی باید در همه جهان اسلام بزرگ داشته شده و پیام سعادت بخش غدیر بر همه عالم سایه افکن شود.

اعرافی با بزرگداشت یاد شهدای اسلام، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت.

وی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته از سوی دولت برای خدمت رسانی به مردم بیان کرد: امیدواریم با پایان هفته دولت و ارشادات رهبری مسؤولان با نفسی تازه و روحیه ای جدید به دنبال خدمت صادقانه به مردم باشند .

امام جمعه قم با اشاره به فرارسیدن روز تعاون اضافه کرد: تعاونی یکی از سه ضلع اقتصاد ایران اسلامی در قانون اساسی است و تعاونی‌‌ها نقش مهمی در توسعه اقتصادی و عدالت اجتماعی باشند.

وی با اشاره به تشکیل بیش از 100 هزار تعاونی در بخش‌‌ها ی مختلف در کشور تاکید کرد: با وجود اقدامات صورت گرفته در بخش تعاون ولی با سهم 25 درصدی بخش تعاون در اقتصاد فاصله داریم. باید مردم کنار هم قرار گرفته و با تشکیل تعاونی در بخش‌‌های مختلف اقتصاد شکوفاتر شود.

اعرافی به روز بانکداری اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: مقوله بانک همچنان محل سخن است؛ انتظار می رود در اصلاح قانون بانکداری اسلامی نظرات مراجع تقلید، اقتصاددانان و مبانی اسلام و خدمت خالصانه به مردم و توسعه سرمایه گذاری اصلاحات لازم صورت گیرد و حل مشکلاتی نظیر دیرکرد، سودهای بانکی، تسهیلات و برخی دیگر از فعالیت‌‌های دیگر لحاظ شود.

وی با اشاره به اینکه بانک مرکزی باید احساس مسؤولیت بیشتری داشته باشد تا شاهد احیای صنعت و تولید بیشتر باشیم، خاطنرشان کرد: خدمات بانک‌‌ها را قبول داریم ولی اصلاحاتی باید انجام شود.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه قم یکی از قطب‌‌های چاپ است و باید این استان در عرصه این صنعت به رشد و توسعه برسد، افزود: باید نسبت به حل مشکلات این بخش اهتمام بیشتری صورت گیرد.

اعرافی با اشاره به سوال صورت گرفته از رئیس جمهور در مجلس تاکید کرد: امیدواریم نکات مهمی که در سخنان رهبری در ملاقات هیأت دولت مورد توجه قرار گیرد. باید برای مهار گرانی، ایجاد اشتعال و حل مشکلات بر اقتصاد مقاومتی تکیه کرده و همکاری و عزم قوی تر و... در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت اتکا به منابع داخلی و نشان دادن قدرت در برخوردهای خارجی تاکید کرد: در پایان هفته دولت قوای سه گانه و دیگر نهادها برابر حل مشکلات مردم تلاشی دوچندان داشته باشند.

امام جمعه قم با بیان اینکه ایران در حوزه دفاعی به دستاوردهای ارزنده ای دست یافته است، اضافه کرد: ایران به رغم همه مشکلات در برابر تحریم های ظالمانه خواهد ایستاد؛ این ملت بزرگ و بسیجیان سرافراز به فضل الهی یک صف فولادین در برابر عهد شکنان شکل خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه ایران در مبارزه با تروریسم پیشگام بوده و به پیمان‌‌ها پایبند است، گفت: ملت ایران به ترامپ و اطرافیانش می گویند به فضل الهی در برابر همه توطئه‌‌های شما خواهد ایستاد؛ شما طعم تلخ شکست را خواهد چشید و ملت نیز بر مشکلات فائق می آیند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : نماز جمعه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .