دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
شهاب حسینی، محسن تنابنده و حامد بهداد؛ نامزدهای جایزه آکادمی سینماسینما
قم فردا: نامزدهای نخستین دوره جایزه آکادمی سینماسینما در هشت بخش اعلام شد که «رگ خواب» و «ائو» با ۵ عنوان نامزدی و «بدون تاریخ بدون امضا»، «ویلایی‌ها» و «خفه‌گی» با ۴ عنوان نامزدی در صدر قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از روابط عمومی جایزه سینماسینما، نامزدهای دریافت این جایزه در ۸ رشته اعلام شدند و دو فیلم «رگ خواب» و «ائو» با ۵ عنوان نامزدی و «بدون تاریخ بدون امضا»، «ویلایی‌ها» و «خفه‌گی» با ۴ عنوان نامزدی در صدر قرار دارند.
نامزدها با رای ۶۰ سینماگر، منتقد و کارشناس عضو این آکادمی انتخاب شده‌اند و برندگان در آئین پایانی آکادمی در روز ۱۸ شهریور معرفی خواهند شد.
اسامی کامل نامزدهای نخستین دوره جایزه آکادمی سینماسینما به ترتیب الفبا به این شرح است:

بهترین فیلم: 
ائو / خانه (اصغر یوسفی نژاد)
بدون تاریخ، بدون امضاء (علی جلیلوند)
بیدارشوآرزو (کیانوش عیاری)
خفه‌گی (فریدون جیرانی)
رگ خواب (حمید نعمت الله)
کوه (کارلو هینترمان، جراردو پانیچی، رینو اسکیارتا، اریک نیاری)
ماجرای نیمروز (سیدمحمود رضوی)

بهترین کارگردانی: 
وحید جلیلوند (بدون تاریخ بدون امضاء)
فریدون جیرانی (خفه‌گی)
کیانوش عیاری (بیدار شو آرزو)
محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)
امیر نادری (کوه)
حمید نعمت الله (رگ خواب)
اصغر یوسفی نژاد (ائو / خانه)

بهترین فیلمنامه: 
معصومه بیات (رگ خواب)
احسان بیگلری، پریسا هاشم پور (برادرم خسرو)
کامبوزیا پرتوی (فراری)
علی زرنگار، وحید جلیلوند (بدون تاریخ بدون امضاء)
منیر قیدی، ارسلان کریمی (ویلایی ها)
شهرام مکری، نسیم احمدپور (هجوم)
اصغر یوسفی نژاد (ائو / خانه)

بهترین بازیگر زن:
سارا بهرامی (ایتالیا ایتالیا)
لیلا حاتمی (رگ خواب)
محدثه حیرت (ائو / خانه)
الناز شاکردوست (خفه‌گی)
طناز طباطبایی (ویلایی ها)
ثریا قاسمی (ویلایی ها)
فاطمه معتمدآریا (آباجان)

بهترین بازیگر مرد:
سیامک انصاری (ساعت پنج عصر)
حامد بهداد (سد معبر)
محسن تنابنده (فراری)
کورش تهامی (رگ خواب)
شهاب حسینی (برادرم خسرو)
نوید محمدزاده (بدون تاریخ، بدون امضاء)
ناصر هاشمی (برادرم خسرو)

بهترین فیلمساز اول:
عبد آبست (تمارض)
احسان بیگلری (برادرم خسرو)
محمدحسین خردمندان (بیست و یک روز بعد)
کاوه صباغ زاده (ایتالیا ایتالیا)
پیمان قاسم خانی (خوب بد جلف)
منیر قیدی (ویلایی ها)
اصغر یوسفی نژاد (ائو / خانه)

بهترین فیلم مستند: 

خوان بی خان (هادی معصوم دوست)
در جستجوی فریده (آزاده موسوی، کورش عطایی)
زیمل بلوچستان (مازیار مشتاق گوهری)
متهمین دایره بیستم (حسام اسلامی)
مسافران (محمود رحمانی)

بهترین فیلم کوتاه:
حیوان (بهمن و بهرام ارک)
روتوش (کاوه مظاهری)
سایه فیل (آرمان خوانساریان)
نگاه (فرنوش صمدی)
هنوز نه (آرین وزیر دفترى)

نخستین دوره جایزه آکادمی سینماسینما ۱۸ شهریور ۹۷ به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : سینمای ایران
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .