دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
نماینده سابق مجلس:
دولت حل مشکلات کشور را به مسئله برجام پیوند زد
نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه مذاکرات اروپا، خطایی دیگر برای دولت است، گفت: دولت در این چند سال بجای حل مشکلات کشور با تکیه بر توانمندی های داخلی ، حل مشکلات را به مسئله برجام پیوند زد.

 ابراهیم کارخانه در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به مذاکرات برجام، اظهار داشت: دولت در آن زمان به هشداها و تاکیدات مقام معظم رهبری توجه نکرد و می خواست به هر طریقی با آمریکا به توافق برسد.

وی ادامه داد: دولت خودشیفته توافق با آمریکا بود و پذیرفت تمام تعهدات خود را قبل از اینکه آمریکایی ها اقدامی انجام دهند را یکجا انجام دهد و بعد از آن شاهد بودیم که آمریکا شروع به عهدشکنی کرد و تحریم های خود را بیشتر و اموال ایران را مصادره نمود.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه دولت حل مشکلات کشور را به مسئله برجام پیوند زد، گفت: دولت در این چند سال بجای حل مشکلات کشور با تکیه بر توانمندی های داخلی ، حل مشکلات را به مسئله برجام پیوند زد و در آخر هم برجام شکست خورد و امروز می بینیم که اقتصاد کشور با مشکلات جدی روبروست.

وی عنوان داشت: متاسفانه امروز بازهم شاهد هستیم که مذاکرات اروپایی را به میان می آورند که این همان برجام آمریکایی می باشد و باید گفت که اروپا هم مثل آمریکا قابل اعتماد نیست .

نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه مذاکره با اروپاییان خطایی دیگر برای دولت می باشد، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که اروپایی ها علیرغم اینکه با آمریکایی ها درگیر جنگ تعرفه ای هستند ولی از نظر سیاسی و سیاست منطقه ای ، اروپایی های هم دست آمریکایی ها هستند.

وی افزود: وقتی کشوری در منطقه قدرت دارد باید در خصوص دیپلماسی سیاسی هم با قدرت و اقتتدار حرف خود را بزند، مسئله اقتصاد از سیاست جدا نیست.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .