دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم خبر داد:
افزایش هفت و نیم درصدی نرخ تاکسی ها
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه میزان هزینه‌های تاکسی‌ها بیش از افزایش نرخ مصوب است، گفت: افزایش هفت و نیم درصدی نرخ حمل بار و مسافر به تصویب رسیده که شامل تاکسی‌های گردشی، خطی و بی‌سیم است و در حال حاضر در فرمانداری روند قانونی آن طی شده و باید آگهی شود تا به تدریج افزایش نرخ اعمال شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، عباس ذاکریان با اشاره به نرخ جدید حمل بار و مسافر، اظهار کرد: در نهایت میانگین نرخ هفت و نیم درصد به تصویب رسیده که شامل تاکسی‌های گردشی، خطی و بی‌سیم است که در فرمانداری نیز روند قانونی آن طی شده و باید آگهی شود تا به تدریج افزایش نرخ اعمال شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم خاطرنشان کرد: اکنون این مصوبه در شورا به تصویب رسید و مهلت فرمانداری برای اعلام نظر نیز گذشته و اکنون مصوبه قانونی است بنابراین تنها باید آگهی شود تا سپس اعمال شود.
ذاکریان با بیان اینکه افزایش نرخ به طور معمول بر اساس تورم و آنالیز نرخ هزینه‌ها تنظیم می‌شود، گفت: بدون تردید میزان هزینه‌های تاکسی‌ها بیش از افزایش نرخ مصوب است و با توجه به مباحث اقتصادی و افزایش شدید نرخ ارز هزینه‌های تاکسی‌ها به شدت در همه حوزه‌ها افزایش پیدا کرده است.
وی خاطرنشان کرد: قیمت لوازم یدکی، باتری، لاستیک و بیمه خودرو افزایش چشمگیری پیدا کرده و در مجموع افزایش هزینه‌هایی که برای تاکسی‌ها انجام شده بسیار بیشتر از موردی است که در مصوبه اخیر در حال اعمال شدن است.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : تاکسی , مسافر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .