دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
دبیر کارگروه فقه و رسانه موسسه فتوح اندیشه:
هیچ گونه نظارتی بر روی پیام‌رسان تلگرام وجود ندارد
عضو انجمن فعالان رسانه ای دفتر تبلیغات رسانه گفت: پیام‌رسان های خارجی با دسترسی به اطلاعات شخصی مخاطبان که البته تلفن های هوشمند موجود در بازار این بستر را فراهم کرده اند، سبب شده تا اطلاعات ایرانیان به دست کشور های بیگانه برسد.

دکتر محمد حسین فرج نژاد در گفت و گو با خبرنگار قم فردا،  به فعالیت تلگرام در کشور اشاره کرد و بیان داشت: مسئولان باید شبکه ملی اطلاعات را راه اندازی کنند تا اطلاعات ملت ایران از تیررس دشمنان و بیگانگان در امان باشد؛ راه اندازی شبکه ملی هیچ خللی در دسترسی به شبکه جهانی وارد نمی کند.

وی تصریح کرد: بستر اصلی تلگرام اینترنت آمریکایی است و این مساله بزرگ ترین مشکل برای فعالیت تلگرام در ایران به شمار می رود.
 
دبیر کارگروه فقه و رسانه موسسه فتوح اندیشه گفت: تلگرام به دست روس های یهودی اخراج شده از روسیه طراحی شده است، این پیام رسان با اسم روسیه در مرحله نخست اعتماد مردم را به خود جلب کرد و بعد اهداف آمریکا و انگلیس را دنبال کرد البته که دولت روسیه نیز با فعالیت تلگرام در این کشور مخالف است.

وی افزود: متاسفانه هیچ گونه نظارت داخلی بر روی پیام رسان تلگرام وجود ندارد، ولی دولت مردان در این فکر هستند که فعالیت تلگرام به معنای احترام به مردم است و این در حالی است که راه اندازی و حمایت از شبکه ملی احترام به مردم محسوب می شود.

فرج نژاد مطرح کرد: استفاده از فیلتر شکن و دو پوسته (هاتگرام و طلا گرام) تلگرام خلاف قانون جمهوری اسلامی است و حمایت دولت از این مساله هیچ گونه توجیهی ندارد.

وی ادامه داد: آیا این برای کشور ما بس نبود که مسایل خلاف اخلاق و ایجاد فتنه های سیاسی و اجتماعی از طریق برنامه تلگرام وارد کشور شد و این درحالی است که هنوز این برنامه آمریکایی فیلتر نشده است.

عضو انجمن فعالان رسانه ای دفتر تبلیغات گفت: ترویج فرقه احمد الحسن، وهابیت، بهائیت، ثنویت، باستانی گری، زرتشت، سبک زندگی غربی و دیگر مفاسد انحرافی از مضرات اصلی پیام رسان غربی تلگرام است.

وی خاطرنشان ساخت: متاسفانه تلگرام با دسترسی به اطلاعات شخصی مخاطبان که البته تلفن های هوشمند موجود در بازار این بستر را فراهم کرده اند، سبب شده تا اطلاعات ایرانیان به دست کشور های بیگانه برسد و به همین سبب،‌رهبر معظم انقلاب مکرر مساله شبکه ملی و سیستم عامل ملی رابیان کرده است.

وی با اشاره به موانع اصلی بر سر راه شبکه های اجتماعی داخلی یادآور شد: عدم اختصاص پهنای باند کافی، عدم اختصاص سرور، ایجاد موانع متعدد بر سر راه شبکه های اجتماعی داخلی همچون حمایت از طلاگرام و هاتگرام، ایجاد جنگ روانی علیه شبکه های اجتماعی داخلی و عدم تخصیص اعتبارات مالی، پنج مانع بزرگ بر سر راه شبکه های اجتماعی داخلی است.


وی در پایان گفت: اگر دولت از شبکه های اجتماعی داخلی حمایت می کرد و اطمینان مردم به شبکه های داخلی جلب می شد و دیگر تلگرام در ایران محبوبیتی نداشت؛ زیرا در زمان فیلترینگ تلگرام حداقل 25 میلیون به پیام رسان های داخلی مهاجرت کردند.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .