دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
مسئول و ایده‌پرداز گروه جهادی شهید قلی‌زاده؛
نیروهای جهادی باید براساس «تخصص‌‍» گروه‌بندی شوند/انجام فعالیت جهادی با محوریت «افزایش نشاط اجتماعی»
گروه جهادی شهید قلی زاده وابسته به مرکز طلاب حوزه علمیه استان قم می باشد که ماهیت فرهنگی - تبلیغی داشته و در زمینه افزایش نشاط اجتماعی فعالیت می کند.

  مجتبی ویژه مسئول گروه جهادی شهید قلی زاده در گفتگو با خبرنگارقم فردا اظهار داشت: گروه جهادی شهید قلی زاده وابسته به مرکز طلاب حوزه علمیه استان قم می باشد که ماهیت فرهنگی - تبلیغی داشته و در زمینه افزایش نشاط اجتماعی فعالیت می کند.

وی ادامه داد: هسته اصلی فعالیت گروه جهادی شهید قلی زاده همان گونه که گفته شد «افزایش نشاط اجتماعی» است، محدوده فعالیت نیز عموما مناطق حاشیه ای شهر است که از حیث خدمات شهری با کمبودهایی مواجه است.

 این طلبه جهادگر بیان داشت: برنامه های گروه جهادی شهید قلی زاده معمولا در امام زاده ها، بوستان ها و هر نقطه ای از حاشیه شهر که امکان برگزاری این گونه مراسمات باشد، به اجرا در می آید و سعی می شود خانواده ها به این واسطه ساعات خوب و دل انگیزی را سپری کنند.

 مسئول گروه جهادی شهید قلی زاده ادامه داد: در خلال برنامه هایی که با محوریت «نشاط اجتماعی» به اجرا در می آید، مباحث فرهنگی و آیینی نیز می شود؛ به طور مثال ما تاکنون چندین برنامه در رابطه با دفاع مقدس، آسیب های اجتماعی، تاثیر شبکه های اجتماعی و ماهواره ای بر جامعه، تربیت کودک و ... اجرا کرده ایم که خوشبختانه مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

 وی خاطرنشان کرد: جهادگران حاضر در گروه جهادی شهید قلی زاده همگی از طلبه های سطح 2 حوزه می باشند که بخاطر اهمیت بحث «نشاط اجتماعی» به عضویت این گروه در آمده اند.

 مسئول گروه جهادی شهید قلی زاده به فعالیت انجام شده در این گروه اشاره کرد و اظهار داشت: از جمله اقداماتی که توسط جهادگران گروه شهید قلی زاده انجام شده است می توان به برپایی غرفه هایی با موضوع شهدا، آسیب های اجتماعی، تربیت کودک و ... در نمایشگاه هفته دفاع مقدس سال گذشته، گنگره شهدا، نمایشگاه یاد یاران، برگزاری برنامه در روستاهای جمکران، کوه سفید، بوستان فدک، شیخ آباد و دیگر مناطق حاشیه ای شهر می توان اشاره کرد.

 گروه های جهادی بصورت تخصصی گروه بندی شوند

در همین زمینه مهدی محرابی، طراح و ایده پرداز گروه جهادی شهید قلی زاده بیان داشت: فعالیت های انجام شده در گروه جهادی شهید قلی زاده به گونه ای طراحی شده است که تمام رده های سنی را شامل می شود و فقط محدود به بزرگسالان یا کودکان نیست.

محرابی به اهمیت تخصص‌محوری در عرصه های جهادی اشاره کرد و گفت: بهتر است فعالین جهادی بر اساس تخصص و حرفه ای که دارند در زیرشاخه های مختلف تقسیم بندی شوند و گروه های تخصصی شکل بگیرد.

این طلبه جوان ادامه داد: تجربه نشان داده گروه هایی که با نگاه تخصصی به موضوعات وارد می شوند و برای انجام فعالیت هایشان از نیروهای متخصص کمک می گیرند، با کیفیت بهتری کار می کنند و خروجی بهتری از خود به جای می گذارند.

 

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .