دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
کارشناس مسائل سیاسی:
دولت، اعلام آمادگی بسیج را برای حل مشکلات موجود قدر بداند
یک کارشناس مسائل سیاسی از مسؤولان ارشد کشور و به ویژه دولت خواست تا اعلام آمادگی نهادهایی مانند بسیج را برای خروج و برون رفت از وضعیت فعلی کشور قدر بدانند و با به کار گیری همه ظرفیت بالقوه و بالفعل کشور، زمینه را برای حل مشکلات فراهم کنند.

امیر وجدانی نیا  در گفتگو با خبرنگار قم فردا به ارائه تحلیل از وضعیت فعلی کشور به ویژه با توجه به شرایط جنگ اقتصادی و تبلیغاتی دشمنان پرداخت و گفت: از دشمن، چیزی جز دشمنی انتظار نیست؛ ما باید به خودمان نگاه کنیم و با تقویت نقاط قوت کشور و رفع نقاط ضعف، همواره برای دفاع از خود آماده باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین تصریح کرد: به نظر می رسد در شرایط فعلی کشور و قبل از هر چیز لازم است تا مسؤولان ارشد کشور و به ویژه دولت، سعه صدر را در خود تقویت کنند و حداقل، راه حل های کارشناسان مختلف را بشنوند.

وی که سابقه دبیری کنگره ملی شهدای دانشجو را نیز در کارنامه دارد افزود: گام بعدی می تواند این باشد که مسؤولان بلندپایه و دولت، زمینه را برای مشارکت همه نخبگان و کارشناسان فراهم کنند؛ به طور مثال در حال حاضر نهادهایی مانند بسیج، چند بار اعلام آمادگی کرده اند که در این شرایط به کمک دولت بیایند و از این رو، بر دولت است که پذیرای این کمک ها باشد تا عملا بتوان از همه ظرفیت کشور برای خروج از وضعیت جنگ اقتصادی و تبلیغاتی بهره بُرد.

این پژوهشگر مسائل سیاسی و اجتماعی همچنین توجه ویژه به ابعاد فرهنگی اجتماعی جنگ اقتصادی را خواستار شد و بیان کرد:  همه این زمینه سازی ها و تلاش برای بیان راه حل ها و تحقق آن ها، تنها در صورتی به نتیجه می رسد که فضای همدلی و وحدت هم بین مسؤولان، هم بین مردم و هم بین مسؤولان و مردم وجود داشته باشد و همگان فارغ از مسائل سیاسی و جناح بندی های موجود، تنها به حفظ و تقویت و تحکیم منافع ملی بیندیشند و بس.

وجدانی نیا اضافه کرد: لازم است تا همه مسؤولان کشور حول محور ولایت فقیه و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب، حمایت ها و حتی انتقادهای دلسوزانه ایشان را از خود قدر بدانند و از همه توان خویش برای تحقق آرمان های امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی بهره ببرند.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .