چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قم مطرح کرد:
اجرای 11 پروژه عمرانی مهم و اثرگذار در مناطق محروم استان/فعالیت هزار نفر در اردوهای جهادی استان قم
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قم با اشاره به اینکه در این 14 روز رزمایش تاکنون هزار نفر بسیجی در اردوهای جهادی فعالیت داشته اند، گفت: در عرصه فعالیت های عمرانی 11 پروژه مهم و اثرگذار در نقاط مختلف شهر کلید زده شده است که تقریبا بعضی از این ها تکلمیل و بعضی ها هم تا پایان رزمایش به پایان خواهد رسید.

سرهنگ علی دستوری در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به فعالیت های جهادی استان قم، اظهار داشت: فعالیت ها و رزمایش جهادی استان قم در روزهای پایانی تابستان از9 شهریور ماه به مدت 20روز شروع شده و تا 29 شهریور ماه برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: 85 گروه جهادی برای این رزمایش برنامه ریزی شده بودند اما به لطف خدا و همچنین با توجه به علاقه بسیجیان، تا این تاریخ که 14 روز از رزمایش می گذرد حدود 100 گروه جهادی به مناطق محروم و حاشیه شهرقم برای خدمت رسانی اعزام شده اند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) قم با اشاره به اینکه در این صد گروه حدود هزار نفر بسیجی فعال هستند، گفت: سرجمع پنج هزار نفر روز اردو در این صد گروه جهادی خدمات خود را به مناطق حاشیه ای شهر و مناطق محروم استان قم ارائه کرده اند .

وی بیان داشت: عرصه های فعالیت بسیجیان و گروه های جهادی متنوع می باشد که می توان به عرصه های عمرانی، بهداشت و درمان، مشاوره، آموزش، غربالگری اشاره کرد.

دستوری در ادامه اضافه کرد: با اعزام پزشکان عمومی و متخصص به مناطق محروم شهر ویزیت رایگان صورت گرفته است که دیگر فعالیت بسیجیان در عرصه آموزش، اشتغال و کارآفرینی، کشاورزی، عرصه های فرهنگی اشاره کرد که اقدامات بسیار ارزنده ای توسط این گروه های جهادی و خدماتی به مردم ارائه شده است.

وی عنوان داشت: در خصوص فعالیت های عمرانی 11 پروژه عمرانی مهم و اثرگذار در نقاط مختلف کلید زده شده است که تقریبا بعضی از این ها تکلمیل شده و بعضی ها هم تا پایان رزمایش به پایان خواهد رسید.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) قم با اشاره به اینکه دو پروژه آبرسانی در دو روستای باغ یک و نیزار در دست اقدام داریم ، خاطرنشان کرد: تعمیر و بازسازی و نوسازی شش مدرسه در حاشیه شهر، ساخت و تکمیل دو واحد مسکونی توسط بسیجیان با تامین اعتبار توسط خیری و پروژه اصلاح معابر در راستای خدمت رسانی به مناطق و مراکز محروم شهر  از دیگر اقدامات گروه های جهادی می باشد.

وی افزود:در عرصه فرهنگی تاکنون 50برنامه فرهنگی ورزشی اجرا شده است که همراه با  توزیع 1500 بسته فرهنگی، 2هزار جلد توزیع بروشور آموزش سبک زندگی برگزار شده است.

دستوری با اشاره به توزیع 110 سبد البسته به دانش آموزان نیازمند، ابراز داشت: تاکنون 150بسته کیف و لوازم التحریر مدرسه بین دانش آموزان محروم توزیع شده است که برنامه ریزی ما تا 500 بسته کیف مدرسه تا پایان  رزمایش می باشد.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .