دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
ستاره سازی بر روی لوازم التحریر کودکان؛
وقتی ستاره های قلابی جای ستارگان حقیقی ایران را می گیرند!
این روزها با نزدیک شدن به فصل بازگشایی مدارس ، نمایشگاه لوازم التحریر در شهر دایر شده اما نکته ای که قابل تامل است حضور شخصیت های غربی در کنار شخصیت های داخلی بر روی لوازم التحریر و کیف مدارس می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با وارد شدن به ماه شهریور ، آرام آرام زمزمه های سال جدید تحصیلی در بین خانواده ها راه می افتد و محصلین در فکر خرید لوازم التحریر ، کیف و کفش می باشند از همین رو چند روزی است که نمایشگاه لوازم التحریر در استان شروع به کار کرده و خانواده ها به همراه فرزندان خود برای خرید لوازم التحریر مورد نیاز به این نمایشگاه مراجعه می کنند .

در این نمایشگاه علاوه بر لوازم التحریر و کیف، کتاب های درسی و کمک درسی و کفش هم عرضه شده است تا مراجعین بتوانند بیشتر لوازم مورد نیاز تحصیل را در همین مکان خریداری کنند.

مسئله مهم این است که با توجه به نامگذاری سال 1397 توسط رهبر معظم انقلاب به نام حمایت از تولید داخلی اما هنوز هم می توان ردپای کالای خارجی و یا تصاویر غربی را بر روی برخی لوازم التحریر به راحتی رویت کرد البته باید به این مسئله هم اذعان داشت که لوازم التحریر ایرانی و یا وجود شخصیت های برجسته داخلی، شهدا و... بر روی کیف و دفتر در نمایشگاه بسیار است.

این در حالی است که در این نمایشگاه به راحتی می توان تصاویر شخصیت های برجسته کشور و شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم را در کنار شخصیت های غربی بر روی کیف ها و دفاتر دید که باید برای عدم وقوع چنین مسائلی در نمایشگاه هایی که باید از تولید داخل حمایت کند برنامه ریزی های بهتری انجام بگیرد.

لوازم التحریر و دیگر اقلام تحصیل جزو مواردی هستند که فرزندان ما بسیار با آنها ارتباط دارند و بهتر است بر روی این لوازم التحریر تصاویری نقش بسته شود که از شخصیت ها و بزرگان کشور همچون رهبر معظم انقلاب، امام خمینی(ره)، شهدا و یا اماکن مهم کشور باشد تا دشمن نتواند از این طریق در ذهن فرزندان ما ورود کند.

مسئولین استانی بهتر است برای این چنین نمایشگاه ها برنامه ریزی های دقیق تری داشته باشند تا شخصیت های غربی و خارجی به راحتی در کنار شخصیت های داخلی قرار نگیرند و از طرفی هم می توان با یک برنامه هدفمند از این طریق یه سری آموزه های مهم از طریق تصویر به فرزندان منتقل کنیم.

در هر حال از این نوع نمایشگاه ها در طول سال چندین بار برپا می شود ولی چه خوب است که در این جنگ فرهنگی با تدبیر عمل کنیم و با حمایت خود از تولید کننده داخلی او را در جنگ اقتصادی هم کمک کنیم.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : لوازم التحریر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .