چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
تیم مدیریتی بانک مرکزی خسارت‌های زیادی به کشور وارد کرد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: اکثر نمایندگان مجلس به این نتیجه رسیده بودند که مدیران بانک مرکزی خواسته یا ناخواسته نسبت به شرایط کشور عملکرد خوبی از خود نشان نداده‌اند.

علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار  قم فردا، به مشکلات ارزی کشور اشاره کرد و گفت: با پیگیری هایی که توسط نمایندگان مجلس صورت گرفت تیم مدیریتی مستقر در بانک مرکزی برکنار شدند.

 ورود نمایندگان مجلس به موضوع بانک مرکزی باعث شد رئیس کل بانک مرکزی، معاون ارزی بانک و معاون نظارت این نهاد مهم اقتصادی از مصدر مدیریت کنار بروند که این اتفاق بدون پیگیری و تلاش نمایندگان محقق شدنی نبود.

 وی به وظبفه نظارتی مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: اکثر نمایندگان مجلس به این نتیجه رسیده بودند که مدیران بانک مرکزی خواسته یا ناخواسته نسبت به شرایط کشور عملکرد خوبی از خود نشان نداده‌اند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که چرا مجلس در 5 سال گذشته نسبت به حضور سیف و معاونانش در بانک مرکزی اعتراضی نکرده بودند بیان داشت: در بین نمایندگان مجلس طیف های مختلفی حضور دارند، با این حال ما از همان ابتدا نسبت به عملکرد بانک مرکزی معترض بودیم و اشکالاتی که به نظرمان می رسید را به دولت متذکر می شدیم.

 نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی به تخلفات صورت گرفته در بانک مرکزی اشاره کرد و بیان داشت: قوه قضاییه در چند ماه اخیر فعالیت های بانک مرکزی را به صورت دقیق مورد نظارت قرار داده و تخلفات صورت گرفته را تشخیص داده است.

 لازم به ذکر است که چندی پیش با افزایش انتقادات کارشناسان و تحولات منفی بازار سکه و ارز، عبد الناصر همتی رئیس سابق بیمه مرکزی ، جایگزین ولی الله سیف در سمت رئیس کل بانک مرکزی شد، وی در آغازین روزهای کاری خود، احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی را که در دوره ولیالله سیف رئیس کل پیشین بانک مرکزی به این سمت منصوب شده بود، برکنار کرد.

 علاوه بر مجلس شورای اسلامی که تخلفات حوزه ارزی و بانکی را از طریق فشار سیاسی مورد پیگیری قرار داد، قوه قضائیه نیز در چند ماه اخیر از طریق اهرم های حقوقی، متخلفین مرتبط با بانک مرکزی را دستگیر و محاکمه نمود.

 با رصد قوه قضائیه چندین نفر از مدیران بانک مرکزی و وزارت صنعت احضار و از آن‌ها سوال شده است؛ همچنین چند نفر از عوامل بانک مرکزی که کار توزیع ارز را بر عهده داشتند، بازداشت شدند.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .