سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
فارابی و کانون، مشترکا فیلم کودک می‌سازند
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از روابط عمومی سازمان امورسینمایی، سمعی و بصری، تفاهم‌نامه همکاری میان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان سینمایی با هدف ارتقای سینمای کودک و نوجوان در سه بند امضاء شد.

بر اساس این تفاهم نامه و در بند اول، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در برگزاری جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران به مدت سه سال، به میزان ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای سال اول همکاری خواهند کرد.

این رویداد به طور همزمان در ۳۱ استان برگزار خواهد شد.

همچنین معاون انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی بر اساس این تفاهم نامه به عنوان دبیر جشنواره بین المللی پویانمایی انتخاب شده است و تدوین سیاست های برگزاری میان دو نهاد انجام می شود. 

بر اساس بند دوم این تفاهم‌نامه، که به امضای محمد مهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی و فاضل نظری رییس هیات مدیره و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رسیده چهار فیلم بلند سینمایی کودک و نوجوان با مشارکت کانون و بنیاد سینمایی فارابی تولید خواهد شد و از نگارش چهار فیلمنامه نیز در این زمینه حمایت می‌شود.

مدت زمان این تفاهم نامه در این بخش دو سال است و میزان مشارکت فارابی ۵۰ درصد از هزینه تولید هر فیلم و فیلمنامه خواهد بود.

در بند سوم از این تفاهم نامه همچنین به تجهیز سینماهای کانون و به روز رسانی تجهیزات این سالن‌ها اشاره شده است. بر این اساس، سازمان سینمایی در به روز رسانی و توسعه تجهیزات سینماهای در اختیار کانون به فناوری‌های روز صدا، تصویر و فضای فیزیکی سینماها با حمایت و سرمایه‌گذاری موسسه سینما شهر به مدت ۵ سال کمک خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : سینمای ایران
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .