دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
کارگردان سینما:
امور کشور را به جهادگران بدهند، همه مشکلات حل می شود/بسیجیان جهادگر شریف ترین انسان های نسل انقلاب هستند
کارگردان سینما با اشاره به اینکه مسئله اقتصاد و فرهنگ از مهمترین دغدغه های کشور است که هر دو ارتباط مستقیم به شرایط روز جامعه دارد، گفت:امور کشور را به جهادگران بدهند همه مشکلات حل می شود.

 انسیه شاه حسینی در گفتگو با خبرنگار قم فردا   با اشاره به اقدام مثبت گروه های جهادی بسیج در کمک به محرومین و برگزاری رزمایش های جهادی، اظهار داشت:  یکی از بهترین حرکت های که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت تشکیل جهاد سازندگی بود که بعدها تغییر شکل پیدا کرد و با وزارت کشاورزی ترکیب شد و یک مسیر دیگری را طی کرد اما خوشبختانه حرکت های جهادی به محوری اصلی برگشت و یک حرکت فوق العاده را شکل داد که من خودم شخصا افتخار داشتم که یکی از جهادگران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بودم.

وی بیان داشت: خدمات بسیاری زیادی توسط گروه های جهادی از جمله گروه های جهادی پزشکان و جهاد کشاورزی انجام شده است، جوانانی که از شهر و دیار خود سفر می کنند و در مناطق محروم مدرسه و خانه  برای مردم محروم می سازند بسیار حرکت زیبایی است زیرا این بچه های جهادی همان ادامه دهنده مسیر شهدا هستند راه همان هایی که در 8سال دفاع مقدس تمام هستی خود را گذاشتند و برای سربلندی این آب و خاک تلاش کردند و جانشان را نثار کردند.

کارگردان سینما تصریح کرد: به نظرم گروه های  جهادی یکی از مقدس ترین، بهترین و شریف ترین باقیمانده های نسل انقلاب در دوران جدید هستند که به کاروان انقلاب پیوستند، دست این عزیزان را می بوسم که یکی از بهترین و مبارک ترین حرکت ها را انجام میدهند، امیدواریم این حرکت ها ادامه داشته باشد، اگه در همه مسائل کشور به شکل جهادی عمل شود و اگر مهمترین معضل کشور به دست گروه های جهادی بسیج سپرده شود به نظرم هیچ مشکلی در این مملکت وجود نخواهد داشت زیرا این گروه های جهادی بدون هیچ گونه چشم داشتی کار می کنند.

وی تاکید کرد: من از نزدیک مشاهده کردم که جوانان جهادی به دورافتاده ترین روستاها می روند و گروه های چهل نفره در یک اتاق کوچک با نان و پنیر سر می کنند اما با یک روحیه فوق العاده تلاش می کنند و زمانی هم که کاری انجام می دهند هیچ منتی سر کسی نمی گذارند طوری خدمت می کنند که انگار نه انگار کار بزرگی انجام می دهند تمام خدماتشان متواضعانه است.

شاه حسینی گفت: از دل همین فعالیت ها و رزمایش های جهادی است که حججی ها بیرون می آیند از دل همین ها است که شهدا بیرون می آیند و جانشان را برای دفاع از وطن و حریم اهل بیت تقدیم می کنند ، کاش من هم شرایطی داشتم که به این گروه های جهادی می پیوستم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا سینما و تلوزیون در معرفی این گروه های جهادی برنامه خاصی ندارد تا جایی که مردم تصور می کنند که مدافعان به جای حضور در منطقه(سوریه،عراق) باید در مناطق محروم حضور داشته باشند در حالی که همین مدافعان و جهادگران بیشتر از آنچه در منطقه حضور دارند در حال خدمت به مناطق محروم هستند؟ گفت: سینمای ایران سالهاست که به یک سیاره ای پرتاب شده که هیچ ربطی به ایران و ایرانی و این ملت شریف ندارد، سینما تبدیل به یک جزیره ای شده که مردمی نیست و با موجوداتی از جنس خودش ارتباط دارد بنابراین این سینما هیچ ربطی به مردم و مسائل انقلاب ندارد.

شاه حسینی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شما به عنوان یک هنرمند برنامه ای در راستای معرفی فعالیت های گروه های جهادی دارید؟  اظهار داشت: من که هدفم تبلیغ ارزش های انقلابی است اما در شرایطی به سر می بریم که هیچ گونه حمایتی از کارهای ارزشی صورت نمی  گیرد در نتیجه همه چیز در خدمت گیشه است و فرافکنی صورت می گیرد و همه را سرگرم  یک سری کارهای گیشه ای کرده اند که متاسفانه عوارض سوء این نوع فیلم ها را جامعه می بینیم.

وی بیان داشت: از هر معضل اجتماعی آمار گرفته شود متوجه می شویم که به چه سرعتی رو به سقوط می رویم و علت تمام این انحطاط مسائل فرهنگی است که سینما یکی از اصلی ترین منابع فرهنگ ساز است، دو مسئله اقتصاد و فرهنگ از مهمترین دغدغه های کشور است که هر دو ارتباط مستقیم به شرایط روز جامعه دارد  و متاسفانه از هر دو سو کم کاری می شود و به جامعه لطمه می زند.

کارگردان سینما افزود: کشوری که مسئله اقتصادی و فرهنگی اش در حال سقوط باشد فقط یک معجزه می تواند آن را نجات دهد.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .