سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
عضو فراکسیون ولایت مجلس در گفتگو با قم فردا :
FATF هیچ گشایشی در مشکلات بانکی کشور ایجاد نخواهد کرد / دولت کشور را با تصمیمات اشتباهش معطل نگه داشته است
عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت کشور را با تصمیمات اشتباهش معطل نگه داشته است ، گفت: FATF هیچ گشایشی در مشکلات بانکی کشور ایجاد نخواهد کرد.

  حجت الاسلام نصرالله پژمانفر، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،با اشاره به آثار زیانبار عضویت جمهوری اسلامی ایران در کنوانسیون FATF اظهار داشت: عضویت جمهوری اسلامی ایران در این کنوانسیون بیش از این که برای کشور منفعت داشته باشد کشور را درگیر مشکلات دیگری می کند.
وی ادامه داد: بین موافقان و مخالفان این طرح بحث های بسیاری انجام شده و ما دلایل بسیار زیادی را برای عدم عضویت کشورمان عنوان کردیم و با این دلایل می گوییم عضویت کشور در این کنوانسیون به صلاح نیست.
پژمانفر با بیان این که مجامع بین المللی ایران را متهم به پولشویی و .. در راستای منافع مختلف می کنند، ابراز داشت: برای پاسخ به این یاوه گویی ها باید مسیر درست روشنگری و پاسخگویی را در پیش بگیریم و علاوه بر این قوانین مبارزه با تروریسم و مقابله با پولشویی را تقویت کنیم تا جلوی این اتهام افکنی ها که بیشتر سیاسی است را بگیریم.
وی با یادآوری موضوع برجام و تصویب آن در مجلس تاکید کرد: در بحث برجام هم عده‌ای عنوان می‌کردند که با تصویب و امضا این توافق، مشکلات کشور حل می‌شود اما همگان دیدند که برجام مشکلی را حل نکرد و طرف اصلی نیز میز برجام را ترک کرد و تنها ماحصل این توافق عقب ماندگی و اتلاف وقت شد.
 وی با رد برخی از اظهارات که عضویت در FATF مشکلات بانکی را حل خواهد کرد بیان داشت:
پیوستن ما به این کنوانسیون و تصویب آن در مجلس هیچ تاثیری در حل مشکلات بانکی نخواهد داشت و قطعا در آینده در همین حوزه کشور را با چالش های اساسی مواجه خواهد کرد.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دولت بیان داشت: دولت کشور را با تصمیمات اشتباهش معطل نگه داشته است و برخی از افراد در داخل دولت تنها راه حل را مذاکره با اروپا و آمریکا می دانند.
وی با انتقاد از این نگاه در بین برخی از آقایان تصریح کرد: برخلاف رویه فعلی دولت می توان با تکیه بر روابط دوجانبه و بهره مندی از ظرفیت کشورهای دوست در سطح بین الملل موقعیت های بهتری را اجاد و از آن بهره برد.
 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : FATF
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .