چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
راه‌اندازی دانشگاه هنر استاد فرشچیان تا ماه آینده
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور اعضای کمیسیون و محمود اربابی؛ معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری برای بررسی سند سینما، روز گذشته (شنبه هفتم مهرماه) برگزار شد.

 در این جلسه پیش‌نویس نهایی سند سینما بررسی شد و مقرر شد کمیته‌ای با حضور اعضای کیسیون و معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری تشکیل شود و پیش‌نویس را بررسی کند و پس از آن در کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی این سند نهایی شود و در مرحله بعد برای بررسی و تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.

محمدحسین ایمانی خوشخو، رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه گفت: سند سینما با جلسات کارشناسی و با همکاری سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری تدوین می‌شود تا برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.

ایمانی خوشخو همچنین در این جلسه گفت: تاسیس دانشگاه هنرهای ایرانی اسلامی از طرح‌های کمیسیون هنر و معماری است که پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای راه‌اندازی آن پیگیری و با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه استاد فرشچیان حداکثر تا یک ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

ایمانی خوشخو همچنین در این جلسه گفت: بررسی آیین نامه‌های جشنواره های هنری فجر  و چگونگی برگزاری جشنوارها نیز در کمیسیون انجام می‌شود و کمیته هنرهای سنتی و صنایع دستی کمیسیون نیز می‌تواند در تعامل با فرهنگستان هنر تشکیل شود.

بهمن نامور مطلق، عضو کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این جلسه گفت: دانشگاه فرشچیان محصول کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی است که به زودی راه‌اندازی می‌شود و قرار است دانشگاه متفاوتی با شیوه متمایز از دانشگاه‌های فعلی بنیان گذاشته شود.

 

انتهای پیام/

 

منبع : فارس
برچسب ها : فرشچیان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .