سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
راننده پیشکسوت قمی:
وعده های مسئولان در رابطه با کامیون داران هنوز محقق نشده است/قم هنوز پایانه ندارد
راننده پیشکسوت قمی با اشاره به اینکه برخی مشکلات منتسب به رانندگان از سوی عوامل دشمن می باشد، گفت: وعده هایی که مسئولین در ماه های قبل به کامیون داران دادند هنوز محقق نشده است که مهمترین آنها تشکیل اتحادیه، بیمه و پایانه می باشد.

علی بصیری در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به مشکلات امروز کامیون داران، اظهار داشت: مطالبات قبلی رانندگان به نتیجه نرسید و امروز هم فعلا کسی به فکر رانندگان نمی باشد.

وی ادامه داد: امروز اگر رانندگان نباشند چرخه اقتصاد کشور کار نمی کند چرا که همه اقشار جامعه به نوعی به رانندگان نیاز دارند، رانندگان خودروهای سنگین از زمان دفاع مقدس در صحنه حضور داشتند .

راننده پیشکسوت قمی با اشاره به اینکه امروز هیچ تصویری از شهدای راننده در پایانه ها،ترمینال و.. نیست، گفت: در وعده های قبلی مسئولین قرار شد لاستیک را به رانندگان بصورت تعاونی با قیمت یک میلیون هفصد هزارتومان بدهند و قیمت آزاد بیشتر اما امروز لاستیک را بصورت تعاونی بیش از سه میلیون تومان به راننده می دهند.

وی اضافه کرد: امروز اگر کرایه کامیون دارها هم به دلار پرداخت شود هیچ مشکلی ندارد ، 20 درصد روی کرایه ها اضافه کردند اما 40درصد هم روی کمیسیون ها افزایش داشته ایم ، از طرفی هم رانندگان هنوز مشکل بیمه ای دارند.

بصیری با اشاره به اینکه شغل رانندگی سختی های بسیاری دارد، بیان داشت: امروز راننده ها به دلیل ترس از برخی موارد ماشین خود را برای بار زدن منتقل نمی کنند.

وی عنوان داشت:بیشتر رانندگان قدیمی در جبهه حضور داشتند و امروز هم پشت نظام و ولایت هستند و برخی مشکلات پیش آمده از سوی دشمنان می باشد اما رانندگان مطالباتی دارند که باید رسیدگی شود.

این راننده خودرو سنگین افزود: در برخی پایانه ها روزانه میلیون ها پول جابجا می شود اما هنوز محیط و امکانات آن پایانه برای 20سال قبل می باشد و کسی هم به این مسائل رسیدگی نمی کند

وی ابراز داشت: هر خودرویی یک کارت هوشمند دارد و هر فردی هم یک گواهینامه دارد اما امروز انجمن رانندگان بصورت جداگانه برای کارت هوشمند خودرو و راننده هزینه جدایی دریافت می کنند که هزینه اضافه ای می باشد و هر کسی هم پرداخت نکند به او بار نمی دهند.

فرمانده ترابری لشکر 17 قم در اندیمشک با اشاره به اینکه باید انجمن ها منحل و اتحادیه کامیون داران راه اندازی شود، خاطرنشان کرد: امروز در برخی روستاها پایانه وجود دارد اما استان  قم هنوز پایانه ندارد و این یکی از مطالبات رانندگان بود که مسئولین استان وعده این مسئله را دادند اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: مسئولین وعده برطرف کردن مشکلات بیمه رانندگان را دادند اما هنوز در این موضوع هم حرکتی انجام نشده است

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .