چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
رئیس سابق اتحادیه صنف مشاوران املاک قم:
عدم وجود شاخص در نرخ گذاری قانونی اجاره بها، امری نادرست و غلط است
رئیس سابق اتحادیه صنف مشاوران املاک قم نبودن شاخص و مرجع در نرخ گذاری اجاره بها و رهن املاک را غیرقانونی خواند و بر ضرورت رعایت قانون و مقررات در این حوزه تأکید کرد.

 محمد شُکری،  رئیس سابق اتحادیه صنف مشاوران املاک قم در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اظهار نظر رئیس جدید اتحادیه صنف مشاوران املاک قم که از عدم وجود شاخص برای نرخ گذاری اجاره بها و اعمال نظر موجر ، اظهار داشت:  به هر حال لازم است تا تصویب نرخ های جدید اجاره بها و رهن، همگان به نرخ های مصوّب قبلی پایبند باشند و آن را محترم شمرند.

از طرفی امیر دشوارگر یکی از  کارشناسان حوزه املاک در قم در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به موضوع فوق گفت: شرایط بازار ملک و افزایش قیمت های زمین و ملک به تبع افزایش قیمت ارز سبب شده تا اجاره بهای املاک هم به جای 10 تا 15 درصد رُشد معمول سالانه، شاهد افزایشی حداقل 20 درصدی باشد.

وی افزود: این گرانی در ماه های تیر و مرداد که فصل بسته شدن قراردادهای رهن و اجاره است، بیشتر محسوس بود.

این کارشناس حوزه املاک درباره اظهارنظر رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک مبنی بر نبودن شاخص در تعیین نرخ اجاره بها نیز گفت: قاعدتا باید قانون در این زمینه حُکمفرما باشد که متأسفانه چنین چیزی دیده نمی شود و امروز شاهد این هستیم که بازار املاک، شاهد نظارت خاصی نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه افزایش فعلی قیمت ها از سوی خود موجران است و پیش بینی می شود که نرخ اجاره بها و رهن، از این هم بیشتر شود، خاطرنشان کرد:  به نظر می رسد که فعلا در شرایط آرامش پیش از طوفان هستیم، تنها امیدواری ما این است که افزایش بی رویه قیمت ارز، تنها حباب باشد و قیمت ها به قبل بازگردد؛ و گرنه باز هم شاهد افزایش بی رویه قیمت ها خواهیم بود که سبب کاهش انجام معاملات مسکن، چه در زمینه خرید و فروش و چه در زمینه رهن و اجاره می شود.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .