چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
با سخنرانی آیت الله اراکی؛
آیین رونمایی از 3 نرم افزار مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی برگزار می‌شود
آیین رونمایی از 3 نرم افزار مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی با سخنرانی آیت الله محسن اراکی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام بهرامی مدیر گروه حدیث مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور صبح امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به آیین رونمایی از 3 نرم‌افزار این مجموعه اظهار داشت: نورالولایه 2، دانشنامه فضائل اهل‌بیت در منابع اهل سنت و دانشنامه تاریخ تشیع 3 نرم‌افزار جدید مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی است که روز پنج‌شنبه 12 مهرماه با سخنرانی آیت‌الله اراکی رونمایی می‌شود.
وی به ویژگی‌های جدید این نرم‌افزارها اشاره کرد و ابراز داشت: از ویژگی‌های این نرم‌افزارها بهبود وضعیت جستجو و سازگاری نرم‌افزارها با سیستم عامل‌های مختلف است.
بهرامی ادامه داد: از دیگر قابلیت‌ها بحث به‌روزرسانی است که در نسخه‌های جدید کاملاً لحاظ شده است که کاربران به‌راحتی می‌توانند با آن کار کنند.
وی افزود: مباحث امامت و ولایت در این سه نرم‌افزار وجود دارد و تا حد ممکن تلاش شده که تمامی منابع گردآوری شود.
مدیر گروه حدیث مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، نرم‌افزار نورالولایه 2 را موردتوجه قرار داد و تصریح کرد: این نرم‌افزار 555 عنوان را با 1022 جلد کتاب در خود جای‌داده است و عناوینی مانند کلام شیعی، نقد و پاسخ به شبهات و...در آن گردآوری‌شده است.
وی بابیان این‌که برخی از این کتاب‌ها با زحمات بسیار زیادی تبدیل به نسخه دیجیتال شده است، تأکید کرد: فضائل یک کتابخانه دارد با محتوی فارسی و عربی دارد که شامل کتاب‌های اهل سنت است که در خصوص اهل‌بیت سخن گفته‌شده است.
جباری مدیر دانشنامه تاریخ تشیع نیز در این جلسه با اشاره به رونمایی از این نرم‌افزار بیان داشت: تاریخ تشیع یک مجموعه اطلاعات در خصوص تشیع در لایه‌های مختلف جامعه است که شامل کتابخانه، بانک مقالات و نگارخانه است.
وی بابیان این‌که این برنامه در گام‌های بعدی ارتقا ازلحاظ محتوایی پیدا خواهد کرد، افزود: هدف از این ساخت این نرم‌افزار، در دسترس قرار دادن منابع مهم شیعه برای تحقیق است که در کنار آن پاسخگویی به شبهات در خصوص شیعه نیز وجود دارد.
جباری به برنامه‌های مشابه این برنامه نیز اشاره کرد و گفت: برنامه‌هایی که تاکنون در این زمینه ساخته‌شده هیچ‌کدام به‌صورت تاریخی به مذهب تشیع نپرداخته‌اند که الحمدالله این مهم در این نرم‌افزار وجود دارد.

وی ادامه داد: کتابخانه این نرم‌افزار شامل 300 عنوان از 400 جلد است که مالکیت معنوی ناشران تمامی این 400 جلد انجام‌شده است.


 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .