چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
راهیابی یک زن مسلمان به پارلمان سوئد+عکس
قم فردا: لیلا علی علمی که نامزد حزب سبزها در انتخابات پارلمانی نهم سپتامبر سوئد بود، به عنوان نماینده منطقه انگرد از توابع شهر گوتبرگ وارد ریکسداگ (نهاد قانونگذاری سوئد) شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در حالی که موضوع مهاجران در سوئد به محور مباحث سیاسی تبدیل شده است، انتخاب یک زن متولد سومالی و مسلمان به عنوان نماینده پارلمان سوئد، نکته‌ای مثبت برای مهاجرانی است که از آفریقا به این کشور می‌آیند.

به گزارش «انتخاب»؛ لیلا علی علمی که نامزد حزب سبزها در انتخابات پارلمانی نهم سپتامبر سوئد بود، به عنوان نماینده منطقه انگرد از توابع شهر گوتبرگ وارد ریکسداگ (نهاد قانونگذاری سوئد) شد. البته او فردی تازه وارد در سیاست سوئد نیست و پیش از این نیز نماینده شورای شهر این منطقه بود.

خانم علمی در دهه ۹۰ میلادی سومالی را ترک کرد و از آن زمان تا به حال در گوتنبرگ، دومین شهر بزرگ سوئد با بیش از ۱۴ هزار مهاجر سومالیایی زندگی می‌کند.

انگرد از حومه‌های شهر گوتبرگ، دارای بیشترین نرخ بیکاری است و از آن به عنوان منطقه «محروم و منزوی» یاد می‌شود.

لیلا علی علمی اولویت خود برای رفع مشکلات این منطقه را آموزش و پروش خوانده و می گوید: من از حومه می‌آیم و در حومه بزرگ شده‌ام. آنچه برای من اولویت دارد، سیاست‌های آموزشی است. در مناطقی که از لحاظ اجتماعی و اقتصادی محروم هستند، مدارس نیز وضعیت خوبی ندارند. من وقتی وارد ریکسداگ شوم بیشتر بر معضل مدرسه‌ها تمرکز خواهم کرد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : انتخاب
برچسب ها : حجاب
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .