سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
مدیر خدمات پرستاری خبر داد:
اجرای 99 درصدی طرح انطباق در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب( ع )
مدیر خدمات پرستاری از اجرای 99 درصدی طرح انطباق در بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب(ع )قم خبر داد.

 سیف‌الله خسروی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  با اشاره به بخش پرستاری بیمارستان حضرت علی ابن ابی‌طالب) ع(اظهار داشت: با توجه به ساختار سازمانی که بیمارستان‌ها دارند همه پرستاران بخش‌های بیمارستان زیر نظر مدیریت پرستاری هستند.
فعالیت150 پرستار در بیمارستان
وی ادامه داد: 150 پرستار به‌صورت غیرمستقیم و مستقیم در این بیمارستان شاغل هستند که با توجه به ظرفیت بخش‌های مختلف در زمان‌هایی تعداد آن‌ها افزایش هم می‌یابد.
خسروی به تخصصی شدن این رشته اشاره کرد و بیان داشت: در عصر جدید پرستاری یک‌رشته تخصصی‌شده است درواقع با شیوع و افزایش بیماری‌ها، بیمارستان‌ها به سمت تخصصی شدن پرستارها گام برداشته‌اند به‌طوری‌که هم‌اکنون پرستاری که در حوزه
آی سی یو کار انجام می‌دهد با پرستاران سایر بخش‌ها در یک حوزه کاری مشترک است اما در یک حوزه دیگر تفاوت دارد درواقع کار تخصصی آی سی یو را انجام می‌دهد.
وی در تشریح تخصصی بودن کار پرستاری بیان داشت: پرستاران باید به اصول کار در بخش‌های مختلف مسلط باشند و علاوه بر دانش عملکرد اجرایی مناسبی داشته باشند به‌عنوان‌مثال در مورد سی پی آر شاید پرستاری احیای بیماران قلبی ریوی را کامل خوانده باشد اما در مرحله عمل نتواند انجام دهد.
ارائه آموزش‌های هدفمند و خاص به پرستاران
مدیر خدمات پرستاری بیمارستان بابیان این‌که پرستاری یک فن و مهارت است، ابراز داشت: در طی سال آموزش‌های مختلفی را علاوه بر 25 امتیاز آموزشی وزارت بهداشت برای پرستاران در نظر می‌گیریم درواقع با توجه به نیازسنجی که ابتدایی هرسال صورت می‌گیرد، آموزش‌های مختلفی را به‌صورت هدفمند و خاص برای بخش‌های مختلف انجام می‌دهیم.
وی کیفیت خدمات این بیمارستان را مورد تأکید قرارداد و افزود: نگاه ما در ارائه خدمات نگاه خاصی است و با تدابیر سیستم بهداشت و درمان سپاه حداقل 2 بیمارستان سپاه رتبه عالی کشوری دارند که 10 درصد بیمارستان‌های عالی کشور را شامل می‌شود.
خسروی بابیان این‌که نگاه راهبردی سپاه ارائه بهترین خدمات است، افزود: امروز در بیمارستان درزمینهٔ تجهیزات از میانگین متوسط جهانی بالاتر هستیم و درزمینهٔ اعتباربخشی و اجرای استانداردها نیز دنبال ارتقای بیش‌ازپیش بیمارستان هستیم.
اجرای 99 درصدی طرح انطباق
وی افزود: علاوه بر این در خصوص طرح انطباق بسیار موفق عمل کرده‌ایم که درواقع سرلوحه کار ما بوده است به‌طوری‌که هم‌اکنون99 درصد خدمات بیمارستان به‌صورت کاملاً مجزا انجام می‌شود.
خسروی افزود: در برخی موارد و به خاطر ضرورت نمی‌توانیم طرح انطباق را انجام دهیم که بخشی از این مشکل سراسری و ملی است به‌عنوان‌مثال ما در کشور متخصص رادیولوژی و جراح عمومی خانم به تعداد کافی نداریم.
وی به جایگاه و رتبه بیمارستان نیز اشاره کرد و گفت: بیمارستان ما در آخرین اعتباربخشی وزارت بهداشت درجه‌یک و جزء 3 بیمارستان اول قم در کیفیت و ارائه خدمات است.
مدیر خدمات پرستاری بیمارستان در پایان خاطرنشان کرد: به‌صورت سالیانه دو بار ارزشیابی کارکنان را انجام می‌دهیم و متوسط نمره ما بین75 تا 80 درصد است.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .