چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
نگرانی دانشجویان از افزایش هزینه حضور در پیاده‌روی اربعین و بی اطلاعی مسئولان وزارت علوم
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، هر چه به اربعین حسینی نزدیک می‌شویم نگرانی دانشجویان از افزایش‌ هزینه های سفر به عتبات در این ایام و شرکت در پیاده‌روی اربعین هم بیشتر می‌شود.

روز گذشته نشست خبری ستاد ملی اربعین دانشگاهیان در سازمان بسیج دانشجویی و با حضور رئیس این سازمان و معاون فرهنگی وزیر علوم برگزار شد، بدون اینکه از چگونگی تخصیص ارز برای دانشجویان صحبتی شود و یا اینکه معاون فرهنگی وزیر علوم به عنوان نماینده دولت در این جلسه صحبتی از برنامه‌ریزی برای کاهش نگرانی‌های دانشجویان برای حضور در پیاده‌روی اربعین داشته باشد.

 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی به عنوان دبیر ستاد ملی اربعین دانشگاهیان که به نظر می‌رسد متوجه نگرانی دانشجویان و اهمیت موضوع شده باشد به فارس می‌گوید: دولت باید برای کمک به حضور دانشجویان در پیاده‌روی اربعین ارز اختصاص دهد و همچنین  تاکید می‌کند که معاون فرهنگی وزیر علوم پیگیر این موضوع است.

وقتی در حاشیه نشست ستاد ملی اربعین دانشگاهیان به سراغ غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم می روم و از وی می‌پرسم چه اقداماتی برای این موضوع صورت گرفته است می‌گوید من اصلا اطلاعی ندارم و بدون اظهار نظر دیگری می‌رود!

 

اینکه نماینده وزارت علوم به عنوان عضو دولتی ستاد اربعین دانشگاهیان اطلاعی از از اقدامات صورت گرفته  برای اختصاص ارز به دانشجویان برای حضور در پیاده روی اربعین نداشته باشد شاید عجیب باشد و عجیب‌تر اینکه در نشستی که در مقابل خبرنگاران نشسته به جای اینکه بگوید دولت قرار است برای این موضوع چه کند یا چه برنامه‌ریزی هایی صورت گرفته، تنها از تاثیرگذاری دانشجویان در پیاده روی اربعین می‌گوید.

مطمئنا حضور دانشگاهیان در پیاده‌روی اربعین بسیار تاثیرگذار است، مخصوصا در ایامی که دشمنان برای تفرقه‌افکنی میان امت مسلمان ایران و عراق از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کند. اما برای اینکه دانشجویان بتوانند در این مراسم معنوی شرکت کنند نیاز است که از آنها حمایت شود. یک دانشجو که هزینه تحصیل خود هم با مشکل مواجه است مسلما توان پرداخت مبلغ چند میلیونی برای سفر به عتبات را ندارد و نیاز به حمایت دارند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : اربعین حسینی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
شمس
۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
0
0
با توجه به گرانی دلار
به دولت پیشنهاد می شود امسال
خودش بصورت یکجا هزینه ویزای زائرین اربعین را
به دولت عراق پرداخت کند !