سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
طرح جایگزین یارانه نقدی تکذیب شد؛
نماینده مجلس: تاکنون طرحی برای جایگزینی یارانه‌ها ارائه نشده است/یارانه متولدین 97 واریز می شود
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه طرح جایگزین یارانه‌های نقدی از سوی دولت را تکذیب کرد و گفت: چنین طرحی به صورت رسمی نه در کمیسیون اجتماعی و نه در صحن مجلس مطرح نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  اوایل هفته خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه دولت قصد دارد با ارائه بسته حمایتی 11 میلیون نفر را تحت پوشش قرار دهد و این طرح را جایگزین طرح هدفمندی یارانه ها نماید.

 در همین رابطه محمد وحدتی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگارقم فردا بیان داشت: چنین طرحی به صورت رسمی نه در کمیسیون اجتماعی و نه در صحن مجلس مطرح نشده است، با این حال اگر دولت بخواهد سیاست های حمایتی خود از اقشار ضعیف را به سمت ارائه بسته حمایتی یا راهکار های اینچنینی سوق دهد باید طرح پیشنهادی خود را به طور رسمی به مجلس ارائه دهد تا نمایندگان مجلس در کمیسیون اجتماعی آن را بررسی نمایند.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین به قطع یارانه کودکان متولد 97 اشاره کرد و اظهار داشت: بدنبال پیگیری هایی که توسط نمایندگان مجلس صورت گرفت قرار شد دولت یارانه کودکان متولد 97 را که تا پیش از این به حالت تعلیق در آمده بود به حسابشان واریز نماید.

 این نماینده مجلس ضمن انتقاد از قطع یارانه کودکان تازه متولد شده ادامه داد: قطع یارانه متولدین نیمه نخست سال 97 توجیه منطقی ندارد چراکه مشخص نیست خانواده آنان در چه وضعیت مالی قرار دارند، به همین خاطر نمایندگان مجلس از سازمان هدفمندسازی یارانه ها خواستند که یارانه نقدی آنان را بپردازد.

وی ادامه داد: در صورتی که دولت برای پرداخت یارانه نقدی کمبود بودجه داشته باشد یا اینکه بخواهد روند سعودی نقدینگی را کنترل کند می تواند یارانه دهک های بالا را حذف نماید، نه اینکه یارانه کودکان تازه متولد شده را قطع کند.
وی به مشکلات اقتصادی اشاره کرد و ادامه داد: طبقات فرودست جامعه نیاز به حمایت دارند و همه نهادها موظفند وظیفه خود را در قبال این بخش از جامعه ایفا کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به جلسه اخیر نمایندگان با رئیس کمیته امداد اشاره کرد و بیان داشت: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس پیشنهادات و انتقادات خود را به پرویز فتاح اعلام کردند، پیشنهاد نمایندگان این بود که اولویت کمیته امداد باید توانمند‌سازی مددجویان باشد تا افرادی که برای دریافت کمک به این نهاد مراجعه می‌کنند، کاهش پیدا کند.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .