سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
کتابی که در کمتر از پنج ماه به چاپ سیزدهم رسید؛
چاپ کتب راه و رسم زندگی شهدا نیاز امروز جامعه
با توجه به هجمه های فرهنگی دشمنان خواندن کتب راه و رسم زندگی شهدا یکی از ابزار های مقابله با این مسئله می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با توجه به هجمه های فرهنگی امروز دشمن، خواندن کتاب و مخصوصا زندگی نامه شهدا می تواند یکی از ابزار های مبارزه با این اقدام دشمن باشد از همین رو باید به کتاب « یادت باشد » شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی اشاره کرد که مورد استقبال بسیاری از  جوانان قرار گرفته است،این کتاب روایت زندگی شهید از زبان همسر او می باشد که در کمتر از پنج ماه به چاپ سیزدهم رسید.

همچنین باید به این موضوع هم اشاره کرد که رهبر معظم انقلاب تاکید بسیاری در خصوص خواندن کتاب به جوانان دارند و هر از چندگاهی ایشان در سخنرانی های خود به کتاب هایی که خوانده اند اشاره می کنند که در یکی از دیدار های اعضاض خبرگان رهبری با ایشان به داستانی از یک شهید مدافع حرم که در کتابی خوانده اند اشاره کردند و فرمودند " یک کتابی تازه خوانده‌ام که خیلی برای من جالب بود. دختر و پسر جوان -زن و شوهر- متولّدین دهه‌ی ۷۰، می‌نشینند برای اینکه در جشن عروسی‌شان گناه انجام نگیرد، نذر می‌کنند سه روز روزه بگیرند! به ‌نظر من این را باید ثبت کرد در تاریخ که یک دختر و پسر جوانی برای اینکه در جشن عروسی‌شان ناخواسته خلاف شرع و گناهی انجام نگیرد، به‌ خدای متعال متوسّل می‌شوند، سه روز روزه می‌گیرند. پسر عازم دفاع از حریم حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) می‌شود؛ گریه‌ی ناخواسته‌ی این دختر، دل او را می‌لرزاند؛ به این دختر -به خانمش- می‌گوید که گریه‌ی تو دل من را لرزاند، امّا ایمان من را نمی‌لرزانَد! و آن خانم می‌گوید که من مانع رفتن تو نمی‌شوم، من نمی‌خواهم از آن زنهایی باشم که در روز قیامت پیش فاطمه‌ی زهرا سرافکنده باشم! ببینید، اینها مال قضایای صد سال پیش و دویست سال پیش نیست، مال سال ۹۴ و ۹۵ و مال همین سالها است، مال همین روزهای در پیش [روی] ما است؛ امروز این است. در نسل جوانِ ما یک چنین عناصری حضور دارند، یک چنین حقیقت‌های درخشانی در آنها حضور دارد و وجود دارد؛ اینها را باید یادداشت کرد، اینها را باید دید، اینها را باید فهمید. فقط هم این [یک نمونه] نیست که بگویید «آقا! به یک گل بهار نمی‌شود»؛ نه، بحث یک گل نیست؛ زیاد هستند از این قبیل. این دو -زن و شوهری که عرض کردم- هر دو دانشجو بودند که البتّه آن پسر هم بعد می‌رود شهید می‌شود؛ جزو شهدای گران‌قدر دفاع از حریم حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) است. وضعیّت این‌جوری است."

حال با توجه به این مسائل و اهمیت چاپ زندگی و راه و رسم شهدا با عبدالوهاب زارع پدر شهید مدافع حرم عبدالصالح زارع گفتگویی را انجام دادیم که در این خصوص اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تقریبا در بیشتر سخنرانی های خود از کتاب هاب ارزشی نام می برند.

وی ادامه داد: این عمل مقام معظم رهبری یک نوع اقدام فرهنگی در معرفی و توصیه کتاب هایی با محتوای مناسب است که مورد استقبال جوانان هم قرار می گیرد.

این پدر شهید با اشاره به اینکه دشمنان نتوانستند جوانان را منحرف کنند، گفت: دوران بعد از انقلاب را می توانیم به دهه تقسیم بندی کنیم که در دهه اول جوانان جذب جبهه و دفاع از کشور شدند، در دهه دوم جوانان به دلیل فضا سازی دشمنان با رسانه و خط دهی آنها اندکی منحرف و از مسیر خود دور شده بودند اما این جوانان چون در درون خود احساس کمبود می کردند بازهم به سمت ارزش های انقلاب بازگشتند.

وی بیان داشت: اهدافی که جوانان ما به دنبال آنها بودند در میان رسانه های بیگانه نبود به همین دلیل به مسیر شهدا برگشته و ارزش های آنها را دنبال کردند.

زارع بااشاره به اینکه مسئولین باید از چاپ و توزیع آثار ارزشی شهدا حمایت کنند ، خاطرنشان کرد: برخی از مسئولین در این زمینه کم کاری می کنند .

وی اضافه کرد: امروز مطالعه زندگی شهدا اشتیاق و تاثیر بسیاری را در بین جوانان برای حضور در جبهه های مقاومت در دفاع از حرم اهلبیت(ع) داشته است.

این پدر شهید با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم دارای تفکرات ارزشی بودند، ابراز داشت: شهدای مدافع حرم با مطالعه زندگی ، راه  و روش شهدا سیراب شده و در این مسیر گام می گذاشتند.

وی افزود: بخشی از کارهای روزمره شهید عبدالصالح مطالعه زندگی نامه شهدا بود که در این خصوص کتاب های بسیاری از شهدا در منزل داشتند.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : کتاب , شهید , یادت باشد
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .