چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
دیدار استاد داوری اردکانی با رئیس آکادمی علوم مجارستان
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در راستای برنامه رویداد فرهنگی مشترک ایران و مجارستان، هیئتی از آکادمی علوم مجارستان به دعوت وزارت امور خارجه به ایران آمدند.

یکی از برنامه های این هیئت، دیدار ایشتوان مونوک رئیس کتابخانه و مرکز اطلاعات آکادمی علوم مجارستان با رضا داوری اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم بود که روز گذشته، سه شنبه دهم مهرماه در فرهنگستان علوم برگزار شد.

در این دیدار اساتیدی چون غلامرضا اعوانی، آیت الله محقق داماد، غلامحسین ابراهیمی دینانی، رسول جعفریان و سید محمد قاری سید فاطمی، عبدالرحیم گواهی رئیس مرکز گفتگوی ادیان و محمدمهدی کمالی رئیس کتابخانه تخصصی مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه حضور داشتند و با هئیت مجاری بحث و گفتگو کردند.

هیئت مجاری بازدید کننده هم شامل معاون کتابخانه آکادمی علوم مجارستان، رئیس بخش شرق شناسی کتابخانه آکادمی علوم مجارستان، رئیس بخش مطالعات ترکی دانشگاه لورنت مجارستان و رایزن مجارستان در تهران بود.

این دیدار و گفتگو در گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم برپا شد  و در آن اعضای فرهنگستان علوم سوالاتی راجع به مجارستان، کتابخانه آکادمی علوم مجارستان، و بخش های مختلف این آکادمی پرسیدند.

در ادامه دیدار داوری اردکانی هم گزارشی از فرهنگستان علوم و فعالیت های ارائه داد.

بحث درباره شرق شناسی در مجارستان، رابطه میان ادیان و فلسفه، دین و فلسفه در ایران و... از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

پیش از این هم در سال ۱۳۷۱ فرهنگستان علوم تفاهم نامه همکاری با آکادمی مجارستان منعقد کرده بود و این گونه دیدارها و همکاری ها سابقه داشته است.

همچنین آیین رونمایی از فهرست نسخ خطی فارسی کتابخانه آکادمی علوم مجارستان به همراه نمایشگاه تصاویر و اسناد صبح امروز، چهارشنبه یازدهم مهرماه در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : فرهنگستان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .