سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
حجت الاسلام ذوالنوری:
FATF پشت قباله برجام است
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، اف ای تی اف را پشت قباله برجام دانست و اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی را ابرهای بی بارانی خواند که نفعی به ملت ایران نمی رسانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت الاسلام ذوالنوری امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در «گردهایی بزرگ تبیینی مطالبه ای خودتحریمی ممنوع» که در مسجد امام امیرالمؤمنین علیه السلام برگزار شد اظهار داشت: برخی چنین عنوان می کنند که به اف ای تی اف بپیوندیم و سپس اگر شرایط مطلوب نبود از آن خارج شویم، در این باره باید تصریح کرد که ایران برای خروج از آن، باید نامه ای به امضای رئیس جمهور به دبیرکل سازمام ملل ارسال دارد که همین پروسه خروج، حداقل یک سال طول خواهد کشید و در این مدت به راحتی خواهند توانست هر بلایی که می خواهند بر سر ما بیاورند؛ در عین حال که باید بپذیریم تبعات خروج از اف ای تی اف از تبعات نپیوستن به آن به مراتب سنگین تر است.

وی ادامه داد: روی کره زمین، تنها جمهوری اسلامی است که ذاتا و ماهیتا در تقابل با نظام سلطه است و به همین دلیل است که ما با بقیه دنیا متفاوتیم و در برابر نظام سلطه هضم نشده و نخواهیم شد.

ذوالنوری اضافه کرد: مگر اف ای تی اف پشت قباله برجام نیست؟ حالا اروپا برای ما چه کرده که ما به اف ای تی اف بپیوندیم؟ حداقل این است که ما تا آغاز تحریم های جدید آبان ماه آمریکا صبر کنیم و اگر پس از آن، آبی از اورپا برای ما گرم شد؛ آن گاه به اف ای تی اف بپیوندیم. به بیان دیگر پرسش ما این است که چرا این میزان از عجله برای تصویب این طرح در مجلس وجود دارد.

این نماینده قم در مجلس شورای اسلامی پذیرش اف ای تی اف را معادل ایجاد اتاق شیشه ای برای کشور در زمینه همه تراکنش های مالی و تبادل کالاها دانست و گفت: این پذیرش، رفع تحریم نیست؛ بلکه ایجاد تحریمی سازماندهی شده است.

وی در پایان سخنان خود گفت: ما فردا نامه ای به هیئت رئیسه مجلس خواهیم داد و از آنان خواهیم خواست تا رأی امضاکنندگان این نامه را درباره اف ای تی اف در خبرگزاری خانه ملت منتشر کنند تا همه ملت بدانند چه کسانی خواستار شفافیت رأی خود شده اند. 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .