چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
امیرآبادی در نشست تبیینی قم:
چه تضمینی وجود دارد که با پذیرش FATF مشکلات حل شود؟/همه در قبال FATF، مسئولیت پذیر و پاسخگو باشند
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سوال ما از موافقان اف ای تی اف، همان سوال موافقان برجام است؛ و آن اینکه چه تضمینی وجود دارد که با پذیرش اف ای تی اف، مشکلات مردم حل شود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  احمد امیرآبادی فراهانی امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در «گردهایی بزرگ تبیینی مطالبه ای خودتحریمی ممنوع» که در مسجد امام امیرالمؤمنین علیه السلام برگزار شد اظهار داشت: ما در جلسه علنی روز یکشنبه پانزدهم مهر ماه مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا آراء نمایندگان به سمت و سوی شفافیت برود؛ البته این امر بعید است که محقق شود؛ چراکه در قضیه برجام هم پیشنهاد دادیم که آراء علنی باشد؛ اما متأسفانه اکثریت نمایندگان با این پیشنهاد مخالفت کردند.

وی ادامه داد: باید همه افراد در قبال اف ای تی اف، مسئولیت پذیر و پاسخگو باشند؛ یعنی چه افرادی که با این طرح موافقند و چه آن ها که با آن مخالفند باید همیشه مسئولیت پذیر و پاسخگو باشند؛ اما متأسفانه اکنون موافقان برجام مسئولیت موافقت خود را نمی پذیرند.

امیرآبادی اضافه کرد: ما حتی با پذیرش اف ای تی اف، عضو این معاهده نخواهیم شد و فقط به عنوان یک عضو ناظر و بدون حق رأی باقی خواهیم ماند؛ در حالیکه اعضای اف ای تی اف همگی دارای حق وتو هستند و می توانند مصوبات علیه خود را وتو کنند.

وی گفت: مردم باید بدانند که تا اینجا، 40 شرط از شروط پذیرش این معاهده پذیرفته شده و رأی دهندگان مثبت به آن، باید برای مردم توضیح دهند که با پذیرش این 40 شرط از 41 شرط، چه دستاوردی حاصل شده است.

امیرآبادی با بیان برخی پرسش ها اظهار داشت: موافقان اف ای تی اف باید توضیح دهند که اگر این طرح را بپذیریم؛ آن گاه درباره تحریم ها چه باید بکنیم؟ ما با پذیرش اف ای تی اف، در حقیقت می پذیریم که نباید تحریم ها را دور بزنیم و اگر چنین کنیم یعنی کنوانسیون را زیر پا گذاشته ایم و با این کار، مجددا تحت فصل هفت شورای امنیت سازمان ملل قرار خواهیم گرفت.

این نماینده مردم شریف قم در مجلس شورای اسلامی در عین حال تصریح کرد: دیوار اروپا، دیواری سست است که نباید به آن تکیه کرد.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .