چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره):
FATF منگنه ای شبیه به NPT برای کشور ایجاد خواهد کرد
عضو هیئت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) تصریح کرد:همه بدانند که FATF منگنه ای شبیه به NPT برای کشور ایجاد خواهد کرد، اکنون می توان سوال کرد که پیوستن به NPT چه نفعی برای ما داشت؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدرضا باقرزاده شب گذشته در گردهمایی «خودتحریمی ممنوع» با اشاره به  مطلب فوق افزود: متأسفم که امروز اعلام می کنم حتی برخی از حوزویان نسبت به این قرارداد و اتفاقات مشابه در کشور بی خیال هستند؛ در حالی که مقام معظم رهبری به صراحت از حوزه های علمیه خواسته اند تا انقلابی باقی بمانند.

این مدرس حوزه و دانشگاه همچنین بیان داشت: ضروری است تا امروز در برابر هجمه به جریان انقلابی ایستادگی کنیم؛ به ویژه آن که تجربه ای مانند برجام در گذشته وجود دارد که نمی توان از آن دفاع کرد.

عضو هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با انتقاد از مجلس شورای اسلامی و تفکر عوامانه ای که در این مجلس دیده می شود گفت: اصل 57 قانون اساسی به صراحت اعلام می دارد که مجلس حق ناجام هر کاری را ندارد و باید زیر نظر ولایت مطلقه فقیه کار کند. بنابراین ما از مجلس می خواهیم که مستقل عمل کند و تحت تأثیر این و آن واقع نشود.

وی ادامه داد: مگر ما قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم یا قانون مبارزه با پولشویی را در قوانین داخلی خود نداریم که اکنون می خواهیم در زمینه این قوانین، دست به دامن بیگانگان شویم؟

باقرزاده همچنین گفت: بر اساس نظر حضرت امام راحل (ره)، این خلاف وزانت مجلس است چیزی تصویب کند که می داند شورای نگهبان آن را ردّ خواهد کرد.

وی اظهار داشت: همه بدانند که FATF  منگنه ای شبیه به NPT برای کشور ایجاد خواهد کرد. اکنون می توان سوال کرد که پیوستن به NPT چه نفعی برای ما داشت؟ ما با پیوستن به این قراردادهای اختیاری، ظاهرا می توانیم از نظر حقوقی از آن ها خارج شویم؛ اما عملا اجازه این کار را به ما نخواهند داد.

وی افزود: پذیرش قراردادهایی مانند FATF، جای اصالت دادن به برائت نیست؛ بلکه اتفاقا در این موارد قرارداد با بیگانه، باید اصالت را به احتیاط و دوراندیشی داد تا ضرری متوجه کشور و مردم نشود. 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .