چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
پژوهشگر حوزه اقتصاد:
پیوستن به FATF ، ایران را از لیست سیاه خارج نخواهد کرد
یک پژوهشگر حوزه اقتصاد تصریح کرد: ایران حتی با پیوستن به FATF و پذیرفتن آن هم از لیست سیاه خارج نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حسین حاجیلو شب گذشته گذشته  در گردهمایی بزرگ تبیینی مطالبه ای «خودتحریمی ممنوع»  با اشاره به مطلب فوق اضافه کرد: FATF به دنبال این است که ما خودمان به شکل گسترده و عمیق به خودتحریمی روی آوریم که این امر قطعا برای ما ضرر و زیان دارد.

وی ادامه داد: یکی از بحث هایی که توسط موافقان FATF مطرح می شود این است ما برای برقراری ارتباط با بانک های خارجی، مجبور به پیوستن به FATF  هستیم؛ در پاسخ این افراد باید گفت بانک هایی که با تحریک آمریکا سراغ ایران نمی آیند؛ قطعا و به طریق اولی، با FATF هم به سراغ ما نخواهند آمد.

این مدرّس اقتصاد در حوزه های علمیه همچنین با انتقاد از کسانی که مخالفان FATF  را به عدم بیان حرف های کارشناسی متهم می کنند گفت: یکی از پرسش های مهم ما این است که اروپا برای چه به دنبال FATF و به قول خودش شفافیت ایران است؛ در حالیکه از 14 آبان ماه همه تحریم های علیه ایران باز خواهد گشت؟!

حاجیلو درعین حال اظهار داشت: ما حتی اگر به FATF هم بپیوندیم، باز هم از لیست سیاه خارج نخواهیم شد و از این رو، بانک های دنیا هم همچنان از ترس جریمه شدن توسط آمریکا، با ما کار نخواهند کرد.

وی تصریح کرد: متأسفانه ما فرصت های بسیار خوبی را در گذشته از دست داده ایم که یکی از آن ها فرصت تغییر ارز از دلار به سایر ارزها بود تا وابستگی اقتصادی به دلار در این حد نباشد. به نظر می رسد که یکی از دلایل اشتیاق فعلی برای افتادن در دامن اروپا، همین از دست دادن فرصت های خوبی باشد که داشته ایم و از آن ها استفاده نکرده ایم؛ در حالی که ما باز هم می توانیم با مقاومت و استقامت ملی، فرصت های جدیدی بیافرینیم و مشکلات را یکی پس از دیگری و با اتکا به توان و ظرفیت عظیم داخلی کشور از بین ببریم.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .