سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
آیت الله توکل:
دشمن هیچگاه در مذاکرات کوتاه نخواهد آمد/جامعه بصیر در مقابل فتنه های دشمنان ایستادگی می کند
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جامعه اسلامی در شرایط امروزی هم باید بر اساس بصیرت در دین حرکت کند تا بتواند مقابل توطئه‌ ها و فتنه‌ های دشمن ایستادگی کند، گفت: درخواست‌های دشمن در مذاکرات هیچگاه متوقف نمی‌شود، این ها به کم راضی نیستند و اگر ما عقب بنشینیم؛ قدم به قدم جلو خواهند آمد و تا وقتی که ما را نوکر و ذلیل خود نکنند؛ کوتاه نمی آیند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله سید رحیم توکل شامگاه گذشته در گردهمایی بزرگ «خود تحریمی ممنوع» که در مسجد امیرالمؤمنین(ع) قم برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اهمیت ویژه بصیرت در دین گفت: بصیرت به ما هشدار می دهد که مومنان نباید پشت رهبران دینی خود را خالی کنند؛ یعنی همانطور که مومنان پشت امام امیرالمومنین را خالی کردند و شد؛ آنچه نباید می شد؛ اگر امروز هم ما پشت رهبر عزیز و مقتدرمان نباشیم؛ حتی با انقلابی بودن و شعارهای انقلابی دادن، ره به جایی نخواهیم برد.

وی در ادامه به حرکت‌ توابین بعد از واقعه کربلا اشاره کرد و افزود: این افراد از جان‌ خود گذشتند و با لب تشنه به دست دشمنان اهل‌بیت (ع) کشته شدند اما چون حرکت آن‌ها به موقع نبود و دیر اقدام کردند؛ کار ماندگاری نکردند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی در شرایط امروزی هم باید بر اساس بصیرت در دین حرکت کند تا بتواند مقابل توطئه‌ ها و فتنه‌ های دشمن ایستادگی کند، بنابراین اگر به‌ موقع به وظایف اصلی و اولویت‌دار خود عمل نکنیم موجب شادی دشمن و در نتیجه تحقق اهداف او و ضربه رسیدن به نظام اسلامی می‌شویم.

وی با بیان اینکه درخواست‌های دشمن در مذاکرات هیچگاه متوقف نمی‌شود، عنوان کرد: این ها به کم راضی نیستند و اگر ما عقب بنشینیم؛ قدم به قدم جلو خواهند آمد و تا وقتی که ما را نوکر و ذلیل خود نکنند؛ کوتاه نمی آیند.

توکل، حاکم عربستان را جوانی شهرتران، بی تجربه، احمق و مزدور خواند که آن قدر توسط آمریکا دوشیده شده که به لقب «گاو» مفتخر شده است!

وی ادامه داد: در مقابل، این دنیاست که قدرت رهبر انقلاب اسلامی را پذیرفته و آن را مهم می شمارد؛ چراکه ملت ما مقتدرانه در برابر استکبار ایستادگی کرده و کوتاه نخواهد آمد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه تحریف ‌کنندگان فرمایشات رهبری در زمین دشمن بازی می‌کنند، مطرح کرد: تا زمانی که مردم پشتیبان ولایت فقیه باشند هیچ آسیبی به نظام اسلامی وارد نمی‌شود و ایران اسلامی می‌تواند توطئه‌ها و مشکلات مختلف را خنثی کند.

توکل با بیان اینکه مجلس باید از فرمایشات رهبری بدون چون و چرا تبعیت کند، گفت: در جریان برجام و مذاکرات هم به شیوه مطلوب به فرمایشات رهبری توجه نشد چراکه تعهدها و عمل به آن‌ها یک طرفه بود؛ به بیان دیگر ما همه دارایی‌های خود را دادیم اما در مقابل چیزی از طرف مقابل دریافت نکردیم.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .