چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
علما و مراجع تقلید در دیدار فرمانده ناجا مطرح کردند؛
تقویت احساس امنیت در جامعه؛ مهم ترین رسالت پلیس در شرایط کنونی
علما و مراجع تقلید در دیدار فرمانده ناجا ، تقویت احساس امنیت در جامعه در عرصه های گوناگون را مهم ترین رسالت نیروی انتظامی در شرایط کنونی عنوان کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با شروع هفته نیروی انتظامی، صبح امروز سردار حسین اشتری فرمانده ناجا با حضور در قم با علما و مراجع تقلید دیدار کرده و به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات و برنامه های پلیس در راستای تحقق نظم و امنیت عمومی پرداخت.

آیت الله نوری همدانی:تصویب طرح FATF به ضرر کشور است

آیت‌الله حسین نوری همدانی در دیدار با حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت موضوع امنیت، اظهارکرد: امنیت نعمت بسیار بزرگی است و بستر توسعه در ابعاد مختلف، امنیت است، همچنین وجود عدالت در جامعه اهمیت زیادی دارد.

وی ادامه داد: خدمت نیروی انتظامی در خصوص مساله امنیت مهم است، براساس روایات، انسانی تا زمانی که نعمت امنیت را از دست ندهد، قدر این نعمت را نخواهد دانست، نیروی انتظامی در برقراری امنیت توفیق داشته است.

آیت‌الله نوری همدانی نیروی انتظامی را دارای غیرت اسلامی و شجاعت دانست و تصریح کرد: حجاب از ارزش‌های مهم در اسلام است، باید نیروی انتظامی به این مساله در جامعه توجه بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: نیروهای مسلح کشورمان اخیرا یک گوشمالی به گروه‌های تروریستی دادند که این مساله اهمیت زیادی داشت.

آیت‌الله نوری همدانی تصویب طرح FATF را به ضرر کشور دانست و خاطرنشان کرد: باید در خصوص مسائل کشور هوشیار باشیم.

 

آیت الله مکارم شیرازی: برخی در خصوص فضای مجازی بی تفاوت هستند

همچنین در ادامه این دیدارها آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با اشاره به ویژگی‌های نیروی انتظامی اظهار کرد: نیروی انتظامی در نظام اسلامی وظیفه ای زیادی دارد، این نیرو باید حافظ ارزش‌ها در جامعه باشد و جلوی مفاسد اخلاقی را بگیرد.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی در نظام اسلامی کار سنگینی دارد، فضای مجازی بار نیروی انتظامی را سنگین تر کرده و این فضا مرتبط با بسیاری از چیزها است، باید همه تلاش کنند که آسیب‌های فضای مجازی کاهش پیدا کند، البته نمی‌توانیم که جلوی همه این آسیب‌ها را بگیریم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: متاسفانه شاهد همکاری دستگاه‌های مسؤول با یکدیگر در خصوص فضای مجازی نیستیم، برخی نسبت به این مساله بی تفاوت هستند و در این خصوص دلسوزی ندارند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با انتقاد از تعلل دستگاه قضایی اظهار کرد: مدت‌ها گفته می شود با مفسدان اقتصادی برخورد می‌کنم، اما در عمل چیزی نمی‌بینیم، دلیل این است که تشریفات زیادی در رسیدگی به پرونده‌های قضایی وجود دارد، امیدواریم نتیجه اجازه مقام معظم رهبری در خصوص برخورد با مفسدان اقتصادی را ببینیم.

وی با بیان اینکه کار دستگاه قضایی مکمل کار نیروی انتظامی است ادامه داد: باید به صورت سریع السیر به پرونده‌های فساد اقتصادی رسیدگی شود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: نیروی انتظامی باید برخوردش با ملایمت و با قاطعیت باشد تا اسباب بهانه جویی برای دیگران فراهم نشود، باید آموزش‌های کافی به پرسنل نیروی انتظامی داده شود تا در مواجهه با دیگران عصبانی نشوند.

 

آیت الله سعیدی: برای تحقق امنیت و عزت نظام همه مسؤول هستند

همچنین آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار با حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه رفاه و امنیت از جمله نعمت های الهی است اظهار کرد: تامین امنیت از وظایف و ماموریت های مهم ناجا بوده و مورد انتظار مردم است.

وی با بیان اینکه باید اخلال گران احساس ناامنی داشته باشند، بیان کرد: اگر در حکومتی اخلال گران احساس امنیت داشته باشند مردم احساس ناامنی خواهند داشت.

امام جمعه قم با بیان اینکه اینکه نیروی انتظامی امین مردم است مایه عزت و آبروست، اضافه کرد: بر اساس نظر مقام معظم رهبری جلوه اصلی اقتدار دلگرمی مردم نسبت به امنیت جامعه است و اگر مردم احساس امنیت داشته باشند با پلیس همراه خواهند بود.

وی با بیان اینکه همه با توجه به حیطه کار و مسؤولیتی که بر عهده دارند باید نسبت به امنیت و عزت نظام احساس وظیفه داشته باشند، یادآور شد: در شرایطی که دشمنان به اشکال مختلف دنبال ایجاد ناامنی در ایران هستند همه دستگاه وظیفه دارند که با نیروی انتظامی همکاری لازم را داشته باشند.

 

آیت الله علوی گرگانی: مسئولان مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند

آیت‌الله علوی گرگانی در دیدار با حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به لزوم حل مشکلات اقتصادی اظهار کرد: اکنون کشور دچار مشکلات در حوزه اقتصاد است و این مشکلات اثرات ناگواری در جامعه دارد.

وی ادامه داد: تذکرات زیادی به مدیران در این خصوص توسط مراجع عظام تقلید داده می‌شود، مسؤولان باید همت داشته باشند و مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند.

این مرجع تقلید افزود: باید در مساله قاچاق با دانه‌درشت‌ها برخورد شده  و مسیرهای گریز از قانون در این خصوص شناسایی شود، در این راستا باید تقویت نظارت بر مدیران صورت بگیرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان داشت: اکنون شاهد هستیم که مردم در جامعه مضطرب هستند و در خصوص آینده خود نگرانند، ما به مدیران تذکرات لازم را در خصوص مسائل اقتصادی می‌دهیم، اما آن‌ها گوش نمی‌دهند.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به مساله احتکار در جامعه اظهار کرد: با وجود این که در جامعه کمبودی به لحاظ کالاها وجود ندارد، اما احساس قحطی کاذب موجب می‌شود که عده ای دست به احتکار بزنند و در جامعه کمبود کالا به وجود بیاید.

 

 آیتالله سبحانی: نیروی انتظامی در مساله امنیت اخلاقی تلاش بیشتری داشته باشد

 همچنین آیت‌الله جعفر سبحانی در ادامه دیدارهای فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت نعمت امنیت اظهار کرد: انسان دو نعمت امنیت و سلامت را دارد که تا این نعمت‌ها را از دست ندهد، قدر این دو نعمت را نمی‌داند، در سایه امنیت کارهای اقتصادی و فرهنگی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: وظیفه نیروی انتظامی بسیار بزرگ است و همه اقشار مختلف مردم از خدمات این نیرو بهره مند می‌شوند، رضایت مردم از نیروی انتظامی افزایش پیدا کرده است، البته توجه به ضعف‌ها و رفع آن‌ها موجب افزایش رضایت مردم از این نیرو خواهد شد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: باید نیروی انتظامی در مساله امنیت اخلاقی تلاش بیشتری داشته باشد و صرف حضور پلیس امنیت اخلاقی در جامعه نوعی امر به معروف و نهی از منکر است و این پلیس تخصصی باید در شهرهای مختلف گسترش یابد.

 

آیت الله مصباح یزدی: تقویت مبانی دینی و معرفتی نیروهای پلیس

همچنین آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی در دیدار فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به ویژگی‌های نظام جمهوری اسلامی اظهار کرد: این نظام یکی از نعمت‌های خداوند است و هر روز شاهد برکات نظام جمهوری اسلامی هستیم و نباید اهمیت این نعمت را فراموش نکنیم.

وی ادامه داد: افتخار پلیس در نظام اسلامی با همه پلیس‌های کشورهای دیگر تفاوت می‌کند، در سایر کشورها پلیس در تلاش است که مافوق و مردم از او راضی باشند، اما پلیس در نظام اسلامی تلاش می‌کند که خداوند از او راضی باشد.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) افزود: هر مدیری در هر نظامی نگرانی اش از این است که مورد بازخواست مافوق قرار بگیرد، اما در دستگاه اسلامی هر کسی خودش را در مواجه با خدا می‌بیند و نگران است که خداوند از او ناراضی باشد.

آیت‌الله مصباح یزدی دولت را در نظام اسلامی جدا از مردم ندانست و تصریح کرد: دولت در چنین نظامی بر مبنای تقسیم کار به دنبال خدمت به مردم است.

وی ادامه داد: در نظام اسلامی مساله تربیت اسلامی برای نیروهای پلیس مورد توجه قرار گرفت، باید روح این مطلب تقویت شود و هر کسی که در نیروی انتظامی سمتی دارد، باید تلاش کند که شناخت پرسنل این نیرو نسبت به اسلام و پایبندی آن‌ها به ارزش‌های دینی و انقلابی بیشتر شود.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : اشتری
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .