سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
به بهانه هفته نیروی انتظامی;
پلیس و الزامات جامعه امروز
امروز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران امنیت بیش از 90 درصد مرزهای کشور را در اختیار دارد و علاوه بر این توانسته امنیت مناسب و قابل قبولی را نیز در کشور ایجاد کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که از سال 1370 با ادغام کمیته، شهربانی و ژاندارمری کار خود را شروع کرد امروز تبدیل به یکی از مقتدرترین پلیس های منطقه و حتی جهان شده است.
امروز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران امنیت بیش از 90 درصد مرزهای کشور را در اختیار دارد و علاوه بر این توانسته امنیت مناسب و قابل قبولی را نیز در کشور ایجاد کند.
سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در خصوص اولویت اصلی پلیس می گوید:‌خط قرمز نیروی انتظامی و نیروهای مسلح امنیت مردم است و ما در این مسئله با کسی معامله و شوخی نمی‌کنیم.
در این میان با افزایش روز افزون تکنولوژی ضرورت به روز شدن نیروی های انتظامی نیز بیش از پیش احساس می شود هر چند که در سال های اخیر با اضافه شدن معاونت فناوری تبادل اطلاعات تا حدود زیادی این مهم محقق شده است اما هنوز پلیس با جایگاه واقعی خود در این زمینه فاصله دارد.
نکته دیگری که باید به ان توجه شود هوشیاری در برابر توطئه های دشمنان است امروز دشمن با استفاده از فضای مجازی و رسانه های بی شمارش به دنبال ایجاد ناآرامی و اغتشاش در کشور است تا بتواند با موج سواری بر روی احساسات مردم آن را به کف میدان بکشاند و با میدان داری نیروهای بیگانه و سرویس های جاسوسی مختلف براندازی نظام را پیاده کند.
در چنین شرایطی اهمیت پیشگیری و شناسایی سرشاخه های این توطئه افکنی ها بیش از پیش نمایان می شود و انتظار می رود پلیس در این زمینه نیز پیشقدم بوده و گام های اساسی را بردارد.
موضوع مهم دیگری که در این میان باید به آن اشاره شود اهمیت ورود پلیس به برخی مسائل اجتماعی است به عنوان مثال می توان به بحث بی حجابی ، عدم رعایت شئونات اسلامی در خودروها و همچنین برگزاری مراسم های مهمانی مختلط اشاره کرد که نیاز است پلیس در این زمینه بهتر و منسجم تر از قبل عمل کند.
در کنار این موضوعات باید به اقدامات پلیس در مواقع اضطراری نیز اشاره کرد که در ماه های اخیر نیز شاهد آن بودیم، افزایش قیمت دلار که با آغاز جنگ روانی و اقتصادی استکبار جهانی شروع شد متاسفانه برخی ها را در داخل کشور به وسوسه انداخت تا با احتکار مایحتاج مردم بتوانند به سودهای
هنگفت برسند که در این زمینه نیز بار دیگر پلیس توانست گام های خوبی را در کشور بردارد و با محتکرین برخورد کند.
در واقع امروز پلیس به عنوان چشم بیدار امنیت و آرامش جامعه در حال خدمت است و توانسته رضایتمندی بسیار بالایی در کشور ایجاد کند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : نیروی انتظامی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .