سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
رئیس اتحادیه معاملات اتومبیل استان قم:
احتمال کاهش بیشتر قیمت خودرو وجود دارد/فعالیت 150نمایشگاه اتومبیل بدون مجوز در قم
رئیس اتحادیه معاملات اتومبیل استان قم با اشاره به اینکه احتمال سقوط بیشتر قیمت خودروها در بازار استان وجود دارد، گفت: امیدواریم تا با ادامه روند سقوط قیمت ارز، قیمت اتومبیل به ارزش واقعی خود نزدیک تر شود.

 فریدون عطارد در گفتگو با خبرنگارقم فردا با اشاره به اینکه احتمال کاهش قیمت خودرو در استان وجود دارد، اظهار داشت: کاهش اخیر نرخ ارز، تأثیر مثبت خود را در بازار خرید و فروش خودرو هم بر جای گذاشت و سبب شد تا قیمت خودروها در استان قم بین 15 تا 20 درصد کاهش یابد.

وی کاهش بیشتر قیمت خودروهای لوکس نسبت به خودروهای ارزان تر را رد کرد و گفت: همه خودروها به تناسب کاهش قیمت را تجربه کرده اند و امیدواریم تا با ادامه روند سقوط قیمت ارز، قیمت اتومبیل به ارزش واقعی خود نزدیک تر شود.

رئیس اتحادیه معاملات اتومبیل استان قم در عین حال، توجه بیشتر مسئولان را به بهبود شبکه توزیع خودرو خواستار شد و گفت: این کاهش قیمت های اخیر در حالی اتفاق افتاده است که برخی کارخانه ها هم عرضه تولیدات خود را متوقف کرده بودند؛ در حالیکه می توان با تدبیر درست و بازگشت روند منطقی به عرضه اتومبیل از کارخانه، باز هم از قیمت خودرو در بازار کاست.

عطارد همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره تعداد نمایشگاه های اتومبیل در استان قم اظهار داشت: در استان قم حدود 500 نمایشگاه اتومبیل فعالیت دارند که 150 مورد از آن ها، مجوز فعالیت ندارند. البته ما به دنبال آن هستیم که این 150 نمایشگاه هم مراحل اخذ مجوز را طی کنند تا مردم بتوانند با خیال راحت اقدام به خرید و فروش اتومبیل خود در نمایشگاه های اتومبیل در سطح استان قم کنند؛ اما تا آن زمان، مردم توجه داشته باشند که می توانند با مشاهده پروانه کسب معتبر در محل فعالیت هر نمایشگاه دار اتومبیل، از دارا بودن مجوز یا عدم آن مطلع و آگاه شوند.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .