چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
مدیرکل بهزیستی استان قم:
تنها 66 مهدکودک مجوز فعالیت دارند / مسئولان در برخورد با مهدکودک‌های بدون مجوز کوتاهی می‌کنند
مدیرکل بهزیستی استان قم بابیان این‌که تنها 66 مهدکودک مجوز فعالیت دارند، گفت: مسئولان در برخورد با مهدکودک‌های بدون مجوز کوتاهی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، دکتر رضا سلیقه صبح امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به‌قرار داشتن در هفته کودک اظهار داشت: حمایت از کودکان از وظایف اصلی سازمان بهزیستی است.
وی ادامه داد: مواردی را مشاهده می‌کنیم که حق کودکان تضییع می‌شود که باید به این مهم بیش‌ازپیش توجه شود تا حقی از کودکان ضایع نشود.
سلیقه به برنامه‌های این هفته اشاره کرد و بیان داشت: دیدار از مراکز نگهداری کودکان، برگزاری نشست‌های تخصصی، مسابقات نقاشی و عکاسی ازجمله برنامه‌های مهم و شاخص این هفته است.
وی مشکلات مهدهای کودک را موردتوجه قرارداد و افزود: در خصوص مهدهای کودک اولاً مشکل چند مسئولی است که باعث ایجاد مشکلات شده است به‌عنوان‌مثال دفتر تبلیغات مجوز مهدهای قرآنی را می‌دهد، آموزش پرورش مجوز پیش‌دبستانی و بهزیستی مجوز مهد را می‌دهد که بر اساس قانون وظیفه‌دارند اما در کنار این مهدها بیش از 400 مهد بدون مجوز نیز در حال حاضر در استان وجود دارد.
مدیرکل بهزیستی استان قم افزود: 66 مهدکودک مجوز فعالیت دارند و تعداد مراکزی که مجوز ندارند بیش از این حرف‌ها است که بررسی‌ها و پیگیری‌های لازم برای برخورد با آن‌ها از سوی ما صورت گرفته اما دستگاه‌های دیگر همکاری لازم را در این خصوص انجام نمی‌دهند.
وی ادامه داد: در کلیه روستاها و مراکز حاشیه‌ای استان که دارای مهد هستند یک وعده‌غذای گرم داده می‌شود و در خصوص شهریه نیز مراکز روستایی و کم برخوردار شهری کمک‌هزینه برای کودکان پرداخت می‌شود.
سلیقه افزود: از اقدامات دیگری که انجام دادیم مرکز مشاوره و آدینه مهد نیز در مصلی قدس برپا کردیم که می‌تواند گام خوبی در جهت آموزش کودکان باشد.
وی ادامه داد: هم‌اکنون 350 خانواده در نوبت فرزندخواندگی هستند که تقاضای فرزند دارند که در صورت طی مراحل قانونی و وجود کودک بدون سرپرست این کار انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با شهرداری، نیروی انتظامی و ارگان‌ها و سازمان‌ها تعاملات خوبی صورت گرفته تا برنامه‌های مختلفی با همکاری مهدها برای کودکان انجام شود.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : رضا سلیقه , قم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .