چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
از نمر تا خاشقچی:
نگاهی به دموکراسی مادی و ابزاری غرب
بن سلمان که با برخی از فرمان‌هایش ادعای سکولار بودن را دارد در عمل به‌مانند یک فاشیست و استبدادگر عمل کرده است از به شهادت رساندن نمر در سال 2016 گرفته تا تکه‌تکه کردن روزنامه‌نگار منتقد، آن‌هم در خاک یک کشور دیگر.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  بن سلمان رهبر جوانی که این روزها خاورمیانه را تبدیل به حمام خون کرده است، روزی نیست که جنگنده‌های سعودی آمریکایی خاک یمن را بمباران نکنند اما بااین‌حال پاسخ محافل خبری غربی و حاکمان این کشورها بی‌گناهی آل سعود و حق بودن جنایت‌های این کشور است!
بن سلمان که با برخی از فرمان‌هایش ادعای سکولار بودن را دارد در عمل به‌مانند یک فاشیست و استبدادگر عمل کرده است از به شهادت رساندن نمر در سال 2016 گرفته تا تکه‌تکه کردن روزنامه‌نگار منتقد، آن‌هم در خاک یک کشور دیگر.
درواقع باید گفت رفتاری که آل سعود و بن سلمان انجام می‌دهد تهدیدی نه علیه منتقدان بلکه برای امنیت جهانی و استقلال کشورها است، موضوعی که با مرور نحوه کشته شدن خاشقچی می‌توان به‌درستی به آن پی برد.
سه‌شنبه 10 مهرماه بود که رسانه‌های مختلف از ناپدید شدن جمال حمزه خاشقچی در ترکیه خبر دادند، وی که در این روز برای انجام کارهای اداری ازدواجش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده بود، هرگز ازآنجا خارج نشد.
نامزدش که او را همراهی می‌کرد تا شب در درب کنسولگری منتظرش بود اما تنها ورود و خروج دو خودروی ون سیاه را دیده بود، خودروهایی که حامل 15 نفر از محافظان شخصی بی سلمان بودند که ساعتی بعد از ورود خاشچقی به داخل کنسولگری عربستان با جت اختصاصی وارد استانبول شده بودند.
علاوه بر این‌یک روزنامه ترکیه‌ای تصاویر هر 15 نفر که همان روز وارد ترکیه شده و بعد از کشتن خاشقچی خارج‌شده‌اند را نیز منتشر کرده است.
نکته دیگر این‌که برخی از مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند فیلم و تصاویر نحوه کشته شدن خاشقچی رادارند، شاید همین تصاویر و فیلم موجب شده که عربستان مبلغ 5 میلیارد دلار برای عدم پیگیری پرونده خاشقچی به ترک‌ها پیشنهاد دهد.
بااین‌حال واکنش مقامات کشورهای مختلف غربی در این خصوص یا سکوت بوده است یا این‌که محتاطانه به آن واکنش نشان داده‌اند این عکس‌العمل از سوی کشورهایی صورت می‌گیرد که هر روز فریادهای دمکراسی و آزادی بیانشان گوش فلک را کر می‌کند.
درواقع حقوق بشر آمریکایی و غربی در این زمان‌ها که منافع مالی و سیاسی در میان است، هیچ عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد و تنها نظاره‌گر ریخته شدن خون بی‌گناهان و مردم است.
این برخورد دوگانه غرب و در رأس آن آمریکا باید به‌عنوان نمونه‌ای عینی و غیرقابل‌انکار برای آن دسته افرادی که سنگ آمریکا و اروپا را به سینه می‌زنند بارها بیان شود تا شاید اندکی بر اساس منطق و عقل موضع‌گیری کنند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : بن سلمان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .