چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
‍ جزئیات جدید از قتل خاشقجی رو شد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، 

پایگاه خبری «خبر تورک» ترکیه گزارش داده که جزئیات جدیدی از مقامات ترکیه درباره دو فایل صوتی ۱۱ دقیقه‌ای قتل خاشقجی دریافت کرده که نشان دهنده نحوه شکنجه و قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده دادستانی ترکیه ۲ فایل صوتی از قتل خاشقجی در اختیار دارد که یکی از آن‌ها ۴ دقیقه و دیگری ۷ دقیقه است.

بر اساس گزارش‌ها ۴ نفر از اعضای تیم ترور ساعت ۱۳:۱۴ به استقبال خاشقجی رفته و او را تا در کنسولگری عربستان در استانبول همراهی کرده‌اند.

این رسانه ترکیه گزارش داده که یکی از این ۴ نفر اقدام به گرفتن بازوی خاشقجی کرده که خاشقجی وی را مورد اعتراض قرار می‌دهد.

خبر تورک می‌گوید یکی از فایل‌های صوتی که ۷ دقیقه است مربوط به گفتگوی میان این ۴ نفر بوده و نشان می‌دهد که این افراد خاشقجی را به بخش «بی» ساختمان کنسولگری که بخش اداری در آن قرار دارد آورده‌اند.

بررسی‌های فنی فایل صوتی دوم نشان می‌دهد که صدای ۳ نفر دیگر نیز در آن مشخص است و قتل و صدا‌های مبهمی را نشان می‌دهد.

پایگاه خبر تورک می‌گوید صدای پنجمی نیز در فایل‌های صوتی مشخص است که مربوط به «ماهر المطرب»، نیروی امنیتی نزدیک به ولیعهد سعودی است.

بر اساس این گزارش ماهر المطرب در این فایل صوتی خطاب به خاشقجی می‌گوید:‌ای خائن روز حساب تو فرا رسید.

این پایگاه خبری ترکیه در گزارش خود اعلام کرده که صدای ششم در این فایل صوتی مربوط به «محمد العتیبی»، سرکنسول عربستان در استانبول است و صدای هفتمی نیز وجود دارد که تاکنون شناسایی نشده است.

این فایل‌های صوتی نشان می‌دهند که خاشقجی پس از ورود به بخش بی کنسولگری به «بخش سکوت» منتقل شده و سپس صدای شکنجه شدید شنیده می‌شود و صدای نخستین تماس ۱۳ دقیقه پس از ورود خاشقجی صورت می‌گیرد.

 

انتهای پیام/

 

منبع : میزان
برچسب ها : خاشقچی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .