چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
توافق درباره آینده روابط انگلیس و اتحادیه اروپا بعد از برگزیت
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، 

 

«دونالد توسک» رئیس شورای اروپا امروز (پنجشنبه) خبر داد، بروکسل و لندن درباره پیش‌نویس آینده روابط دو جانبه بعد از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) توافق کرده‌اند که این توافق نهایی کردن توافق برگزیت را طی هفته پیش رو ممکن می‌کند.

به نوشته سایت شبکه خبری «بی.بی.سی»، رئیس شورای اروپا گفت که بیانیه سیاسی درباره چگونگی آینده روابط تجاری، امنیتی و مسائل دیگر در اصول مورد توافق طرفین قرار گرفته است.

لندن و بروکسل به دنبال روابط وسیع بعد از مارس سال ۲۰۱۹ و وقوع برگزیت هستند و قرار است بیانیه سیاسی روز یکشنبه آینده در نشست اعضای اتحادیه اروپا امضا شود.

«ترزا می» نخست وزیر انگلیس امروز گفت که این توافق اولیه، بهترین توافق برای مردم انگلیس است. وی افزود مطمئن است روز یکشنبه توافقی را به دست می‌آورد که برای همه بریتانیا شامل مردم جبل الطارق مناسب باشد.

«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان امروز در نشستی در «برلین» گفته است همچنان باید گفت‌وگوهای زیادی درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا انجام بگیرد.

این در حالیست که همچنان اختلافات زیادی درون انگلیس درباره طرح لندن برای خروج از اتحادیه اروپا وجود دارد و هنوز پارلمان انگلیس این طرح را به رای نگذاشته است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس
برچسب ها : اروپا
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .