يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
جانشین فرماندهی قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان قم:
تحقق سبک زندگی ایرانی اسلامی و محرومیت زدایی از اهداف قرارگاه است/ هزینه بیش از 3میلیارد تومان در راستای محرومیت زدایی روستاهای قم
جانشین فرماندهی قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان قم با اشاره به اینکه بیش از 3میلیارد تومان در راستای محرومیت زدایی روستاهای قم هزینه شده است، گفت: تحقق سبک زندگی ایرانی اسلامی و محرومیت زدایی از اهداف قرارگاه پیشرفت و آبادانی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سرهنگ محمود داودآبادی در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکه قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه با دستور مستقیم مقام معظم رهبری در سال 1394 تاسیس شد ، اظهار داشت : این قرار گاه در حوزه محرومیت زدایی از روستاهای محروم کل کشور شروع به کار نمود و در سال  1396 تعداد 131 دهستان از مجموع 1598 دهستان محروم با ضریب محرومیت بالای 6. 7. 8 و 9 را به عنوان منطقه هدف در سطح کشور انتخاب و شروع به فعالیت کرد.

وی ادامه داد: با توجه به سطح محرومیت از بین 9 دهستان استان قم بخش مرکزی (دو دهستان قنوات و قمرود و روستای تابعه) به عنوان منطقه هدف قرارگاه قم انتخاب شده است که در 5 حوزه فرهنگی اجتماعی ،تعلیم و تربیت، عمران و زیر ساخت، بهداشت و سلامت و اقتصاد و  اشتغال فعالیت می نماید.

جانشین فرماندهی قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان قم افزود:  قرارگاه پیشرفت و آبادانی با یک حرکت منسجم ، درون زا و مردمی، فراگیر و الهام بخش در راستای  احیاء تمدن بزرگ اسلامی با بهره گیری از سرمایه های انسانی مومن، بصیر ،کارآمد، ولایی و دارای احساس عمیق به مبدأ  مبتنی بر ارزش هایی چون  اثر گذاری در تحکیم عدالت و  روحیه کار و تلاش ، مدیریت مبتنی بر ولایت و افزایش مشارکت مردم، توجه ویژه به سرمایه انسانی موجود در منطقه هدف، تقوی جمعی و تکفیر کفار و منافقین و تقویت کننده روابط انسانی و اجتماعی ، به دنبال تحقق الگویی از سبک زندگی ایرانی اسلامی و دستیابی به پیامدهای این الگو در منطقه هدف در استان قم می باشد.

وی بیان داشت: در همین راستا  نقشه موفقیت دهستان مربوطه با کمک متخصصین این امر تهیه و تدوین شد، همچنین چشم انداز قرارگاه بر اساس مطالعه اسناد بالادستی بخصوص سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و فرمایشات ایشان حول محور سبک زندگی ایرانی اسلامی تعیین شده است.

داودآبادی  با اشاره به اینکه مطالعات کامل از منطقه هدف در قالب یک نرم افزار آماده شده است، خاطرنشان کرد: مذاکرات فراوانی در سطوح مختلف مدیریتی استان برای رفع موانع و مشکلات دهستان هدف صورت گرفته که الحمدالله مدیران استان بخصوص دفاتر علماء و مراجع عظام، نمایندگان محترم مجلس، تولیت محترم آستان حضرت فاطمه معصومه، حوزه علمیه، آموزش و پرورش بخصوص ناحیه ۳، معاون برنامه ریزی استاندار، فرماندار و معاونین ، آبفار، جهاد کشاورزی، نوسازی مدارس و سازمان تبلیغات ، اوقاف و ناجا همکاری بسیار مناسبی داشته اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی اضافه کرد: همکاری مردم منطقه بیشترین تاثیر را در افزایش انگیزه و حضور تیم قرارگاه در مناطق هدف برای محرومیت زدایی و تقویت سبک زندگی ایرانی اسلامی شده است.

جانشین فرماندهی قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان قم با اشاره به فعالیت قرارگاه در 5حوزه مختلف ، ابراز داشت: برگزاری جشن غدیر با مشارکت مردم، برگزاری مراسم اعتکاف برای اولین بار در دهستان قمرود، استقرار  طلبه در روستا، اجرای سفر زیارتی عتبات عالیات و مشهد مقدس برای زائر اولی ها، برگزاری برنامه های ورزشی، تعمیر و بازسازی ۱۱ دستگاه آب شیرین کن، احداث یک باب خانه عالم، احداث مسجد، احداث کارگاه خیاطی، پیگیری ایجاد شبکه آب رسانی و برخ اقدامات دیگر از جمله فعالیت های این قرار گاه می باشد.

وی ابراز داشت: برای این فعالیت ها که در راستای محرومیت زدایی در روستا های هدف استان انجام گرفته است اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان  هزینه شده است.

انتهای پیام/160

 

برچسب ها : پیشرفت
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .