يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
مبتکر بسیجی در گفتگو با قم فردا:
واردات بی رویه محصولات، ایده و خلاقیت جوانان را از بین می برد/مبتکران و مخترعان به مشاوره های تخصصی نیاز دارند
یک مبتکر و مخترع بسیجی با اشاره به اینکه واردات بی رویه محصولات ایده و خلاقیت جوانان را از بین می برد، گفت: مبتکران و مخترعان بیش از حمایت مالی به حضور افراد باتجربه در کنار خود و بهره مندی از مشاوره های تخصصی نیاز دارند.

 محمدباقر آب روش در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکهمبتکران و مخترعان بیش از حمایت مالی به حضور افراد باتجربه در کنار خود و بهره مندی از مشاوره های تخصصی نیاز دارند، اظهار داشت: به نظر می رسد که هر ایده پرداز و مخترع، می تواند به نوعی هزینه های خود را با وام گرفتن یا قرض کردن یا پیدا کردن یک شریک تأمین کند؛ اما آن چه بیش از این اهمیت دارد؛ امکان استفاده از تجربیات افراد خبره و پیشکسوت است که می تواند ایده و طرح جوانان خلاق و مبتکر را چند گام به جلو ببرد.

وی ادامه داد: خود بنده با صحبت با یک فرد باتجربه و بازنشسته در وزارت دفاع، موفق شدم تا نکات بسیار ارزشمند و مفیدی را از وی بیاموزم که این نکات را تنها باید از همین افراد باتجربه و پیشکسوت آموخت.

این مبتکر قمی همچنین بیان داشت: متأسفانه فکر بسیاری از مبتکران و مخترعان جوان، فکر صنعتی نیست؛ چراکه آنان با بازار آشنا نیستند؛ بنابراین اگر این جوانان، مشاوران خوبی در کنار خود داشته باشند؛ قطعا می توانند به موفقیت های بیشتری دست یابند.

وی که ایده «تولید کرکره و دزدگیر هوشمند» را با کمک مالی بسیج به ثمر رسانده است؛ ضمن تشکر از بسیج به عنوان حامی مالی خود گفت: واقعا توقع نداشتم که بسیج از بنده حمایت مالی کند؛ اما بسیج واقعا نشان داد که حامی جوانان مبتکر و خلاق است و این مسئله، سبب امیدواری بیشتر ما جوانان است.

این مخترع و مبتکر بسیجی در ادامه ابراز داشت: متأسفانه وضعیت این روزهای کشور و عدم کشش بازار سبب شده است تا بسیاری از طرح ها و ایده ها و از جمله طرح بنده، به بن بست برسند.

وی ضمن آن که از مسئولان خواست تا در این زمینه چاره جویی کنند اضافه کرد: این مشکلات حتی سبب شده که روند تکمیلی این طرح یعنی اضافه شدن امکان اتصال کرکره و دزدگیر هوشمند به سیم کارت هم با مشکل مواجه شود.

آب روش مشکل دیگر ایده های و طرح های جوانان مبتکر و خلاق را، واردات بی رویه محصولات بویژه از کشور چین دانست و تصریح کرد: اگرچه برخی از این واردات، واقعا دارای ارزش افزوده نسبت به محصولات داخلی هستند و باید از آن ها الگو گرفت؛ اما برخی دیگر از محصولات وارداتی هم هستند که هیچ ارزش افزوده ای ندارند و معلوم نیست چرا به کالاهای تولید داخل ترجیح داده می شوند!

انتهای پیام/120

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .