يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
رئیس دانشگاه مفید قم:
دانشگاه مفید به اقتصاد اسلامی توجه ویژه ای دارد
رئیس دانشگاه مفید قم با اشاره به اینکه دانشگاه مفید در زمینه اقتصاد اسلامی دستاوردهای بزرگی دارد، گفت: دانشگاه مفید نخستین دانشگاهی است که به اقتصاد اسلامی توجه ویژه ای دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سید مسعود موسوی ظهر امروز در کنفرانس خبری دومین همایش نکوداشت آیت الله موسوی اردبیلی که در سالن جلسات دانشگاه مفید برگزار شد،اظهار داشت: دانشگاه مفید 30 سال فعالیت دارد که در زمینه های مختلف کارنامه بسیار خوبی از خود به جای گذاشته است.

وی افزود: دانشگاه مفید در زمینه اقتصاد اسلامی اقدامات بسیار چشم گیری انجام داده است و دارای دستاوردهای بزرگی است، همچنین در زمینه مسائل حقوق و تبیین مسائل اسلام و حقوق زن و کودک نیز سهم بسیارخوبی دارد.

رئیس دانشگاه مفید با اشاره به اینکه دانشگاه مفید برای ایجاد زمینه پژوهشی و دانشگاهی برای پاسخ دادن به دنیای امروز ایجاد شده است و در این زمینه فعالیت می کند، گفت: از زمان رحلت آیت الله موسوی اردبیلی مسئولین دانشگاه مفید احساس وظیفه کردند که تلاش خود را مضاعف کنند، این دانشگاه مدعی است که یکی از بهترین کیفیت های آموزشی را در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری ارائه می کندو فضای علمی مناسبی برای محققین و دانشجویان فراهم کرده است.

وی بیان داشت: علم موضوعی نیست که در جایی تمام شود بلکه در همه زمینه ها امری پویا است و هیچ گاه پایان ندارد، هیچ کسی در هیچ زمینه ای پاسخ نهایی به سوالی نداده است.

دانشگاه مفید نخستین دانشگاهی است که به اقتصاد اسلامی توجه ویژه ای دارد

موسوی با اشاره به اینکه دانشگاه مفید نخستین دانشگاهی است که به اقتصاد اسلامی توجه ویژه ای دارد، عنوان داشت: دانشگاه مفید در راستای غنی کردن فضای آکادمی اسلامی تلاش می کند و این صدا درکشورهای دیگر بازتاب داشته باشد و این شبکه از فعالیت های آکادمیک جوی علمی و دینی برای هم افزایی در راستای مطالعات دینی ایجاد کند.

وی اضافه کرد:  دانشجویان دانشگاه مفید در رشته های حقوق ، فلسفه، الهیات، علوم سیاسی، دپارتمان زبان انگلیسی مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه مفید افزود: 2400 دانشجو در سه مقطع مشغول تحصیل هستند، از طلابی که در مقطع کارشناسی وارد دانشگاه می شوند شهریه ای گرفته نمی شود و به آنها کمک می شود به شرطی اینکه طلاب درس های حوزوی خود را همزمان با دانشگاه بخوانند و معدل آنها بالا باشد.

وی گفت:  در حال حاضر 180 طلبه بورسیه دانشگاه هستند و یکی از اهداف ما این است که این تعداد را افزایش دهیم، وقتی می خواهیم در زمینه علوم انسانی از دیدگاه اسلام تدریس شودطلاب  باید هم به علوم حوزوی و هم دانشگاهی مسلط باشند و اگر طلبه با فضلی باشد در این زمینه موفق می شود.

موسوی با اشاره به ارتباط دانشگاه با دیگر مراکز، بیان داشت:  یکی از مشکلات اساسی که در کشور وجود دارد ارتباط دانشگاه با مراکز علمی است که در این زمینه باید اقدامات اساسی انجام شود تا دانشجویان پس از اتمام تحصیل به نهادهای علمی معرفی شوند،تلاش می کنیم نظرات دانشگاهی و علمی را در قالب مقاله و سمینار تبیین کنیم.

 انتهای پیام/160

 

برچسب ها : اقتصاد , دانشگاه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .