چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
«نفت» می‌تواند به سلاح مقاومت تبدیل شود
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، 

کمیسیون اقتصادی سی‌ودومین کنفرانس وحدت اسلامی صبح امروز (دوشنبه ۵ آذر ماه) با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران اقتصادی در هتل آزادی تهران برگزار شد.

استفاده از ظرفیت‌های مؤسسه خیر اسلامی برای یاری‌رساندن به مردم یمن

در ابتدای این نشست، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه همواره فعالیت های اقتصادی رکن و اساس هر پیروزی در میدان‌های مقابله با دشمنان است، ابراز داشت: نمی‌توان از عنصر اقتصادی چشم‌پوشی کرد. یکی از پیشنهادهای ارائه شده در اجلاس سال گذشته تشکیل مؤسسه‌ای برای حمایت از کسانی که از تکفیر و جریان‌های تفرقه‌انگیز آسیب دیده‌اند، بود.

وی با اشاره به تشکیل مؤسسه خیر اسلامی در همین راستا، از ثبت آن در عرصه بین‌الملل خبر داد و گفت:‌ اکنون در یمن، سوریه، عراق و... نیازمند خدمات‌رسانی هستیم و این مؤسسه می‌تواند مثمر ثمر باشد.

فعالیت‌های اقتصادی اسلامی سرآغاز کاهش درماندگی مسلمانان در جهان است/ توجه به صنعت گردشگری اسلامی

محسن کریمی سفیر صلح جهان دیگر سخنران این کمیسیون بود، وی با اشاره به نقش ملت‌های مسلمان در مواجهه با بی‌عدالتی اقتصادی تصریح کرد: ملت‌های مسلمان با هر نظام حاکمه در کشور خود می‌توانند برای مقابله با ساختارهای اجتماعی و اقتصادی که منجر به نابرابری، بی‌عدالتی و سلطه امپریالیسم می‌شود، نقش ایفا کنند.

 

 

وی توسعه فعالیت‌های اقتصادی منسجم میان کشورهای اسلامی را سرآغاز کاهش درماندگی آن‌ها در عرصه جهانی توصیف کرد و افزود:‌ تلاش در توسعه روابط علمی، فرهنگی و اقتصادی بین کشورهای اسلامی و سایر دولت‌ها و ایجاد فضای همکاری و تعاملی، یکی از مهم‌ترین معیارها به منظور کاهش فقر، بیکاری، درماندگی و گسترش صلح و ارتقای رفاه اجتماعی است.

کریمی درباره لزوم طراحی الگوی توسعه اسلامی اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های مؤسسات علمی و پژوهشی کشورهای اسلامی جایگاه خوبی را در اقتصاد جهان کسب خواهند کرد، از این رو با توجه به آمارها، جهت جلوگیری از توسعه نیافتگی، همگرایی بین کشورها یکی از ارکان طراحی الگوی توسعه اسلامی و همزیستی مسالمت آمیز می‌تواند باشد. 

وی خواستار توسعه صنعت گردشگری شد و ادامه داد: با توسعه صنعت گردشگری از طریق حمایت و همکاری کشورهای اسلامی می‌توانیم با برنامه‌ریزی اصولی و مناسبی نقش مؤثری در توسعه و تنوع‌بخشی به اقتصاد ملی و منطقه‌ای داشته باشیم.

نفت به سلاح مقاومت تبدیل شود/ ضمانت‌نامه‌های نفتی میان کشورهای اسلامی راه‌ اندازی شود

در ادامه نشست این کمیسیون حسین کنعانی‌مقدم تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید نفت را به سلاح مقاومت تبدیل و از آن علیه نقشه‌های شوم آمریکا و صهیونیسم استفاده کنند.

وی خواستار راه‌اندازی ضمانت‌نامه‌های نفتی میان کشورهای اسلامی شد و افزود: ضروری است تا شبکه صرافی اسلامی را ایجاد کنیم و با حذف دلار، طلا و پول‌های رایج کشورهای اسلامی را مبنا قرار دهیم.

 

 


کنعانی‌مقدم اظهار داشت: همچنین پیشنهاد می‌کنم تعرفه گروه‌های مشترک برای تبادلات تجاری تشکیل شوند و با کاهش تعرفه‌ها به بخش‌های خصوصی اقتصادی کمک کنیم.

العنانی رئیس بورس اردن موضوع سخنرانی‌اش را ارزهای مجازی قرار داد و گفت: تغییراتی که در اقتصاد بین‌المللی حاصل می‌شود بر کشورهای اسلامی هم تأثیر می‌گذارد.

امت اسلام برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا یکپارچه شوند

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه کشورها ادامه داد: شاهد هستیم که آمریکا با بهانه‌های مختلف کشورها از جمله جمهوری اسلامی را تحریم می‌کند.

رئیس بورس اردن با اشاره به تلاش آمریکا برای حفظ دلار در جایگاه پول اصلی جهان خاطرنشان کرد: حفظ دلار برای آمریکا سود سرشاری دارد و آنان از بحران سال ۲۰۰۸ تاکنون حدود ۱۱ تریلیون دلار را به بازار پولی جهان تزریق کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه جهان اسلام باید برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا یکپارچه شوند، افزود: در چند ماه گذشته دیدیم که آمریکا چگونه موجب سقوط ارزش لیر ترکیه شد. در واقع آنان از راه دلار به هر کشوری که بخواهند٬ فشار وارد می‌کنند.

 

انتهای پیام/

 

منبع : فارس
برچسب ها : نفت
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .